Divadlo Drak spojí s labyrintem krček

Foto z Labyrintu Divadla Drak Hradecké Divadlo Drak představilo již před prázdninami veřejnosti svou novinku – Labyrint Divadla Drak. V sousední budově, ve zrekonstruovaném komplexu Tereziánský dvůr, tak vzniklo unikátní bludiště loutek, kreativní dílny a studiová scéna.

Pokud návštěvníci, kterých se zde od červnového otevření vystřídalo přes dva tisíce, chtějí navštívit obě budovy, musejí do každé vstoupit odděleně. To se však během krátké doby změní. „Od začátku je počítáno s tím, že původní budovu divadla s novým Labyrintem spojí krček, který návštěvníkům umožní přejít suchou nohou. Zjednoduší to například cestu skupin, které nejprve navštíví představení v divadle a poté pokračují na prohlídku bludiště a na workshopy do kreativních dílen,“ vysvětluje ředitelka Divadla Drak Eliška Finková. Krček měl podle původních plánu budovy propojit bezprostředně po dokončení výstavy Labyrintu. Nakonec však vyroste až koncem léta. „Je již vydáno územní rozhodnutí a čeká se na stavební povolení. Doufám, že bude stavbu dokončena tak, aby nenarušila začátek divadelní sezóny,“ dodává Eliška Finková.

Propojení obou budov v co nejkratší době podporuje také náměstek hradeckého primátora Martin Soukup. „Labyrint se společně s koupalištěm stal klíčovou novinkou letošní turistické sezóny ve městě. Je třeba, aby obě budovy byly propojeny plánovaným krčkem, protože už teď tvoří nedílný celek. Navíc to výrazně zjednoduší provoz i pohyb a komfort návštěvníků,“ říká Martin Soukup.

Labyrint Divadla Drak své návštěvníky i v letních měsících vítá každý den kromě pondělí od deseti do sedmnácti hodin.

Zdroj: Tisková zpráva Divadla Drak

Foto z Labyrintu Divadla Drak

Foto z Labyrintu Divadla Drak

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty