Díky podpoře EU mohly děti poznávat partnerské město

Poznej svého souseda Závěrečná hodnoticí konference projektu Poznej svého souseda, který je spolufinancován ze zdrojů EU v rámci Operačního programu příhraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013, se konala 28. ledna v Hradci Králové. Díky tomuto projektu, který připravil magistrátní odbor školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže ve spolupráci s odborem školství ve Walbrzychu, se od dubna loňského roku uskutečnilo 12 výměnných pobytů dětí z šesti hradeckých škol a šesti škol z partnerského polského města Walbrzych (žáci z Hradce Králové jeli Walbrzychu a žáci z Walbrzychu do Hradce).

Hodnoticí konference, která zrekapitulovala výsledky projektu, se zúčastnili zástupci z Hradce Králové i z Walbrzychu. Kromě zhodnocení projektu si žáci z obou měst pro účastníky konference připravili pestrý kulturní program.

„Jsem velmi rád, že můžeme celý projekt hodnotit kladně. Dětem z hradeckých škol se ve Walbrzychu a jeho okolí velice líbilo, stejně tak pozitivně hodnotí výsledek projektu i představitele Walbrzychu,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Spokojen s realizací projektu je i primátor Otakar Divíšek, který vítá, že se mladí lidé z různých států mohou poznávat. „Osobně by se mi líbilo, kdyby přátelství dětí z Hradce Králové a Walbrzychu neskončilo ukončením projektu. Navíc v dnešní době mají děti možnost cestovat, což dříve nešlo – kdyby to bylo možné a mohl bych se vrátit do lavic deváté třídy, klidně bych život prožil znovu a nadšeně se účastnil výměnných pobytů,“ uvedl primátor Divíšek.

Za českou stranu se do projektu zapojily ZŠ Jiráskovo náměstí, Kukleny, Milady Horákové, Mandysova, Úprkova a ZŠ Štefánikova.  „Poznávání partnerského města bylo určeno jedenáctiletým až patnáctiletých dětem. Každého zájezdu se v doprovodu pedagogů a realizačních pracovníků zúčastnilo pětatřicet českých a pětatřicet polských žáků,“ řekla vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže Alena Synková.

„V letech 2010 – 2012 by měl na projekt Poznej svého souseda navázat projekt Poznávání nezná hranic, který teď čeká na schválení. Výměnné pobyty se setkaly s velkým ohlasem, dětem se líbily, proto jsme se rozhodli v těchto aktivitách pokračovat. Cílem nového projektu je prohloubení již navázané spolupráce měst a zúčastněných škol,“ konstatoval Martin Soukup.

Poznej svého souseda z leva primátor P. Kruczkowski, primátor O. Divíšek, náměstek M. Soukup, ředitel M. Šimůnek, vedoucí odboru školství A. Synková.JPG

Poznej svého souseda Poznej svého souseda

Poznej svého souseda M. Šimůnek a A. Synoková

Poznej svého souseda Poznej svého souseda

Poznej svého souseda Poznej svého souseda

logotyp

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty