Diagnostický ústav opět uspořádal turnaj Hradecká smeč

Hradecká smeč Pod záštitou náměstka primátora Martina Soukupa se v sobotu 12. listopadu konal již třináctý ročník turnaje ve stolním tenisu Hradecká smeč, který pořádal místní Dětský diagnostický ústav. Kromě svěřenců z pořádajícího zařízení se soutěže zúčastnili chlapci a děvčata z dětských domovů rodinného typu, dětských domovů se školou a děti z pardubické speciální školy Svítání. Akce se zúčastnily děti celkem z osmi zařízení. Vítězství obhájil tým z Chrudimi, druhé místo patří týmu z Horního Maršova. Na třetím místě skončil tým z města Králíky.

„Turnaj je mezi jednotlivými zařízeními velmi oblíben. Na turnaji pravidelně potkáváme děti, které prošly naším diagnostickým ústavem. Zajímáme se o ně a vidíme, jaké pokroky se svými vychovateli udělaly. Děti si na turnaji nejen zahrají, ale také navazují nové kamarádské vztahy,“ uvedl Martin Grossman z hradeckého Dětského diagnostického ústavu.

Tento turnaj byl specifický tím, že v jednom týmu hraje dospělý společně s dítětem. „Ve svých vychovatelích i díky tomu děti vidí pozitivní vzory,“ podotkl Martin Grossman.

Jednou ze soutěžících byla dvanáctiletá Bára, která přijela z dětského domova z Kostelce nad Orlicí. „Moc mě bavilo nejen hrát, ale i dívat se na to, jak se daří ostatním. Byla jsem moc ráda, že jsem opět mohla vidět plno kamarádů, které jsem dlouho nepotkala,“ řekla Bára. Na soutěži nechyběl ani osmnáctiletý Tomáš z Hradce Králové, který hrál za tým Potštejn „B“. „Účastnil jsem se celkem pěti ročníků tohoto turnaje. Jsem rád, že tu mám možnost poznávat nové kamarády,“ řekl Tomáš.

Hradecká smeč

Hradecká smeč

Hradecká smeč

Hradecká smeč

Hradecká smeč

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty