Cyklus „nábřeží“ bude pokračovat dalšími akcemi

Foto z Nábřeží paromilů, 2009 Zatímco o tomto víkendu skončilo Nábřeží jazzmanů, další části cyklu jsou teprve před námi. Ještě v srpnu se uskuteční Nábřeží keramiky a skla a Nábřeží paromilů.

Dne 21. srpna na Tylově nábřeží proběhne akce Nábřeží keramiky a skla, v rámci níž si budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky, chybět nebudou ani ukázky tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu. A 28. srpna se ve městě pod Bílou věží uskuteční akce Nábřeží paromilů, což je VIII. ročník ojedinělého setkání milovníků páry, lodí, lodních modelů, zahradních a modelových železnic, sběratelů parních strojů a mechanizmů.

„Cyklus nábřeží vznikl zhruba před osmi lety s cílem oživit hradecká nábřeží. Chtěli jsme, aby se Hradec Králové zejména v létě stal atraktivním městem pro všechny, kteří právě nejsou na dovolené, rovněž pro všechny návštěvníky. I nadále si přejeme, aby byl Hradec městem, ve kterém se v oblasti kultury stále něco děje. Také proto vznikl cyklus „nábřeží“, v rámci něhož se již letos konaly akce Nábřeží řemeslníků, Nábřeží sochařů a Nábřeží jazzmanů,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Podotkl, že cyklus „nábřeží“ není konečný, v budoucnu se tedy na Tylově nábřeží občané a návštěvníci metropole možná budou moci setkat i s jinými akcemi. „Budeme podporovat ty organizátory akcí, kteří nabídnou zajímavá oživení nábřeží. A bude jen na nich, zda se případné nové akce stanou tradičními,“ konstatoval Martin Soukup.

Uvedl dále, že se v Hradci Králové v srpnu a v září uskuteční řada zajímavých kulturních akcí. Za všechny jmenujme například festival Hip hop kemp, který začne 19. srpna ve Festivalparku, za zmínku stojí i výstava „Josef Gočár (1880 – 1945) – Tvůrce moderního Hradce Králové“, která potrvá v Muzeu východních Čech v Hradci Králové až do 26. září. Ve dnech 3. a 4. září se Hradečané mohou zúčastnit tradičních Slavnostní královny Elišky, ve dnech 4. a 5. září bude Hradec dějištěm letecké přehlídky CIAF. Na září se také připravují akce Město na kolech, Velká inventura, Královéhradecké krajské dožínky, Svatováclavská přehlídka koní a mimo jiné i festival Čekání na Václava.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty