Bezpečnost fotbalu v Hradci nadále pod drobnohledem

Pohled na kotel hostujících fanoušků Jsou stávající opatření k zajištění bezpečnosti při fotbalových zápasech na domácím stadionu postačující? Odpovědi na tyto i jiné otázky padaly na setkání zástupců všech subjektů, které se starají o bezpečnost občanů i majetku v době, kdy se mnozí z nás radují či bědují nad výsledkem našeho fotbalového celku.

Už páté setkání této koordinační skupiny se uskutečnilo minulý týden na magistrátu na popud náměstkyně primátora Pavly Finfrlové. Kromě pořadatelů a ředitele FCHK byli přítomni zástupci Policie ČR, Hasičského sboru a záchranné služby, městské policie, dopravního podniku, ale třeba i Technických služeb, které se starají o pořádek v ulicích města po zápasech nebo Správy nemovitostí, do jejíž gesce patří provoz nedalekého Koupaliště Flošna.

Podzimní liga v plném proudu, čekáme Olomouc

„Další rizikovější utkání je plánované na 31.října, kdy už nebude v provozu letní koupaliště a proto máme k dispozici více manévrovacích prostor a parkovacích míst u stadionu. Uzavřením koupaliště nám odpadá také částečná starost o ochranu zdraví lidí a majetku na této ploše,“dodává Finfrlová.

Obzvláště kladně hodnotili přítomní práci pořadatelů a Policie ČR v koordinaci s městskou policií. Byla vyhodnocena i činnost záchranky a hasičů v době konání zápasů.

Navržena zde byla konkrétní zlepšení systému vpouštění hostujících fanoušků. Úřad nabídnul prostřednictvím tajemnice magistrátu Markéty Peškové možnost přítomnosti zaměstnance města způsobilého projednávat přestupky přímo na místě v čase konání zápasu. Tento způsob se již osvědčil při rizikových zápasech například v Praze.

Video se spustí kliknutím na náhled.

Koordinační skupina v Hradci Králové

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty