Akutní opravy školských budov jsou vyčísleny na necelých 70 milionů

Ilustrační foto - ZŠ SNP Odbor správy majetku města a Technické služby Hradec Králové, ve spolupráci s dalšími příspěvkovými organizacemi, již teď připravují přehled požadavků na akutní opravy budov mateřských, základních a uměleckých škol v Hradci Králové, které by mohly být udělány v roce 2012. Realizace akutních požadavků na opravy školských budov je vyčíslena na téměř 70 milionů korun.

„Mezi největší požadované opravy patří výměna oken v ZŠ Mandysova, oprava fasády a výměna oken v ZUŠ Habrmanova, dále rekonstrukce hygienických zařízení v řadě mateřských a základních škol. Plánována je i výměna oken v ZŠ SNP,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Dodal, že mezi další akce, které je nutné zrealizovat, patří například oprava obkladu fasády a oprava odvětrání kanalizace v ZŠ Tylovo nábřeží, dále rekonstrukce zpevněné plochy před vstupem do ZŠ M. Horákové. ZŠ Svobodné Dvory má požadavek na výměnu dlažby na chodbách. V ZŠ Kukleny by se měla opravit palubovka v tělocvičně.

„V souvislosti s napjatým rozpočtem se dá předpokládat, že požadovaných zhruba sedmdesát milionů na nutné opravy nebudeme schopni do rozpočtu na příští rok zajistit. Budeme se samozřejmě snažit, aby částka na nutné opravy byla v rozpočtu co nejvyšší, nicméně je pravděpodobné, že peníze budou jen na některé rekonstrukce, ne na všechny,“ uvedl náměstek Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty