Aktuality z gesce primátora

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému

Ilustrační foto 11. října proběhne v Hradci Králové plánované taktické cvičení složek IZS.

 

Prodej a pronájem nemovitého majetku města

Hradec Králové [15. září 2018]  Prodej a pronájem nemovitého majetku ve vlastnictví statutárního města Hradec Králové probíhá formou výběrových řízení. Podrobné podmínky jsou vždy vyvěšeny na úřední desce magistrátu města. Na této stránce je uveden přehled aktuálně nabízeného majetku a odkaz na stránky s podrobným popisem nabízené nemovitosti. Zároveň jsou přiloženy podmínky konkrétního výběrového řízení. U každé nabídky je uveden kontakt na příslušného referenta, který realizuje výběrové řízení, a u kterého lze získat informace.

 

Vodárny hledají stále nové možnosti spolupráce

[16. červenec 2018]  Vodárenské společnosti východních Čech navázaly na předchozí spolupráci a spolu s primátorem Města Hradce Králové a starostou Náchoda se setkaly, aby diskutovaly o dalších možnostech. Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., Vodovody a kanalizace Chrudim, a.s., Vodovody a kanalizace Náchod, a.s., Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s., Královéhradecká provozní, a.s. a Vodárenská společnost Chrudim, a.s. tentokrát zejména hodnotily nastavenou spolupráci a debatovaly nad možnými dalšími oblastmi.

 

Hradec Králové loni hospodařil s přebytkem 335 milionů korun

042_Magistrat_budovy.JPG [4. duben 2018]  Loňské hospodaření stotisícového Hradce Králové skončilo kladným výsledkem 335,2 milionu korun. Příjmy činily 2,08 miliardy korun a výdaje 1,74 miliardy. Investice města loni klesly na 149 milionů korun z předloňských 256 milionů korun. V roce 2016 skončil rozpočet města přebytkem 180 milionů korun. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub).

 

Hradec Králové daruje kraji pozemky na přístavbu domova seniorů

[28. březen 2018]  Záměr Královéhradeckého kraje rozšířit ubytovací kapacitu, zázemí a parkovací plochy domova seniorů na Novém Hradci Králové podpořilo město poskytnutím potřebných pozemků. Pro rozvoj tohoto krajského sociálního zařízení neměl kraj na původní ploše areálu dostatečný prostor, město však vlastní v jeho sousedství vhodné pozemky o rozloze více než sedm tisíc metrů. Zastupitelé Hradce Králové dnes rozhodli, že tyto pozemky v hodnotě 22,4 milionu korun přenechají kraji bezúplatně.

 

Hradecko-pardubická aglomerace podpořila projekty za téměř 400 milionů korun

[23. březen 2018]  Sedmadvacet projektů z Hradecko-pardubické aglomerace dostaly zelenou a v brzké budoucnosti by mohla začít jejich realizace. Podporu Řídicího výboru ITI získaly investice do základních škol, městské hromadné dopravy, památek nebo do rozvoje podnikatelských aktivit. Celkově se jedná o záměry za 385 milionů korun. Ještě letos budou v rámci aglomerace vyhlášené výzvy za další 1,25 miliardy.

 

VIDEO: Tibetská vlajka již vlaje v Hradci Králové před magistrátem

[9. březen 2018]  Na zítřek, sobotu 10. března, připadá výročí Tibetského národního povstání a veřejnost si tento den připomíná celosvětovou akcí Vlajka pro Tibet.

 

Tibetská vlajka bude v Hradci Králové vlát i letos

[13. únor 2018]  Na jeden ze stožárů před hradeckým magistrátem bude i letos 10. března vyvěšena tibetská vlajka. Město Hradec Králové se tak k symbolické kampani Vlajka pro Tibet připojí již po čtrnácté.

 

Nejstarší občanka Hradce Králové oslaví 106. narozeniny

[8. únor 2018]  Sté šesté narozeniny oslaví v neděli 11. února Hedvika Trutnovská, nejstarší občanka Hradce Králové. Usměvavá čilá paní,  která žije v královéhradeckém Domově U Biřičky, přivítala první gratulanty již dnes.

 

Město zachrání část historického mostu ve Svinarech

[31. leden 2018]  Již rok je most přes řeku Orlici ve Svinarech na východním okraji Hradce Králové uzavřený pro automobily i MHD. Královéhradecký kraj, který most vlastní, jej chce letos zbourat a začít se stavbou nového. Hradecké zastupitelstvo dnes rozhodlo o zachování fragmentů jeho původní unikátní konstrukce, které by mohly v budoucnu tvořit například část stezky pro pěší a cyklisty a symbolicky připomínat jeho více než staletou existenci.

 

Bydlení v okolí hradeckého letiště bude klidnější, město omezí výcvik pilotů vrtulníků

Ilustrační foto [23. leden 2018]  V letošním roce by mělo dojít k výraznému snížení hluku v okolí hradeckého letiště, který způsobuje výcvik pilotů vojenských vrtulníků. Město bude tento provoz na svém letišti regulovat, pohyby a letové hodiny cvičných helikoptér by se měly ve srovnání s loňským rokem snížit až o třicet procent.

 

Připravené investice za více než miliardu korun do Hradecko-pardubické aglomerace čekají na schválení dotací

[22. leden 2018]  Od konce roku 2016 se do Hradecko-pardubické aglomerace ITI podařilo připravit nové rozvojové projekty za téměř 1,4 miliardy korun. Některé jsou již v realizaci, ale velká většina z nich je těsně před svým zahájením a čeká již pouze na konečné schválení příslušných ministerstev o přidělení dotace z jednotlivých operačních programů. Jde například o cyklostezku z Hradce Králové do Vysoké nad Labem, nové trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem pro hradeckou MHD nebo projekt revitalizace hradu Kunětická hora u Pardubic. Letos chce tato východočeská aglomerace vyhlásit výzvy za dalších více než 1,2 miliardy korun.

 

Prvním letošním občánkem města je Martin Jáchym

[2. leden 2018]  Prvním občánkem města Hradec Králové v roce 2018 je Martin Jáchym Havrda, který se narodil v porodnici hradecké fakultní nemocnice na Nový rok ve 13:49 hodin. Měřil 53 centimetrů a vážil 3,51 kilogramu. Maminku a malého Martina dnes dopoledne v porodnici navštívil primátor města Zdeněk Fink, který rodině předal finanční dar ve výši pěti tisíc korun. Pamětní medaile pak bude miminku slavnostně předána na jaře při vítání občánků v Divadle Drak.

 

Město obdaruje první miminko narozené v roce 2018

[11. prosinec 2017]  Holčička nebo chlapeček, který se narodí jako první v roce 2018 v hradecké porodnici a stane se občanem města Hradce Králové, dostane od města finanční dar ve výši pěti tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř deseti tisíc korun. První hradecké miminko a jeho rodiče pozdraví primátor Hradce Králové Zdeněk Fink tradičně druhý lednový den.

 

V příštím roce Hradec Králové plánuje investice za téměř dvě stě milionů korun

logo [5. prosinec 2017]  Město Hradec Králové chce v příštím roce uvolnit 185 milionů korun na své investiční projekty. V druhé polovině roku by měla začít stavba nového fotbalového stadionu, v létě město zmodernizuje učebny a infrastrukturu většiny svých základních škol, před zahájením jsou rekonstrukce budov Muzea východních Čech a ZUŠ Střezina. Vyplývá to z návrhu rozpočtu na rok 2018, který počítá s celkovými výdaji 2,001 miliardy při příjmech 1,926 miliardy korun. Rozpočet města bude projednávat zastupitelstvo na svém zasedání 19. prosince.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty