Aktuality z gesce náměstkyně

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Program Dotace z rozpočtu města Hradec Králové na veřejně prospěšné projekty na zachování a obnovu památkového fondu v roce 2018 – II. kolo

[4. červenec 2018]  Statutární město Hradec Králové upozorňuje zájemce na možnost získání dotace z rozpočtu města Hradec Králové na veřejně prospěšné projekty na zachování a obnovu památkového fondu. Dotace se poskytují na výměnu oken a zpracování stavebně-historických průzkumů. Uzávěrka žádostí je 6. srpna 2018. 

 

VIDEO: Divadlo bratří Formanů zahájí letní kulturní sezonu v Hradci Králové

Deadtown.jpg [4. duben 2018]  Příležitost spatřit jedinečné představení Divadla bratří Formanů s názvem DEADTOWN se naskytne v první polovině května v Hradci Králové. Díky podpoře města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje se právě východočeská metropole stane v první polovině května jednou ze zastávek úspěšného evropského turné, kde je toto představení pravidelně beznadě jn ě vyprodáváno.

 

Senioři dnes tvoří pětinu obyvatel, k jejich aktivnímu a plnohodnotnému stáří přispívá i město

[28. březen 2018]  Více než sedm set bytů pro seniory a zdravotně postižené, kompletně bezbariérová MHD, kvalitní a dostupná zdravotní péče a sociální služby, městská zeleň s bohatou sítí pro pěší a cyklisty. To jsou základní předpoklady pro další pozitivní rozvoj a podporu života seniorů v Hradci Králové. Do budoucna chce město nabídku bytů pro seniory ještě rozšířit, dalšími prioritami v oblasti rozvoje služeb pro seniory by měla být mobilita, nabídka vzdělávání a společenských aktivit nebo síť sociálních služeb, která bude optimálně reagovat na potřeby seniorů. Městští zastupitelé v oblasti aktivního a zdravého stárnutí přijali koncepci, která v této oblasti stanovuje základní cíle a navrhuje opatření na následujících pět let.

 

VIDEO: Dnes dorazil do Hradce Králové protidrogový vlak

[20. březen 2018]  Své jarní turné dnes zahájil Revolution train, vlak s interaktivními ukázkami  protidrogové  prevence. Než vyrazí na další zastávku, bude dva dny stát na hradeckém hlavním nádraží. Především místní školy a hradecká veřejnost budou moci   zcela zdarma navštívit  inovativní projekce, které jim umožní a přesvědčí o problematice závislostí i o zodpovědnosti nejen k vlastnímu životu více přemýšlet.

 

VIDEO: Tibetská vlajka již vlaje v Hradci Králové před magistrátem

[9. březen 2018]  Na zítřek, sobotu 10. března, připadá výročí Tibetského národního povstání a veřejnost si tento den připomíná celosvětovou akcí Vlajka pro Tibet.

 

VIDEO: Veletrh Infotour a Cykloturistika přivítal první návštěvníky

[9. březen 2018]  Kongresové centrum Aldis hostí od pátku 9. do soboty 10. března veletrh cestovního ruchu Infotour a cykloturistika. Zatímco první den je veletrh přístupný od 10 do 18 hodin, v sobotu se mohou zájemci přijít podívat od 9 do 17 hodin. Kromě cestovních kanceláří se zde představují města, kraje, regiony, lázně, hotely, hrady, zámky a další turisticky atraktivní místa nejen z Česka, ale i Polska, Slovenska a Ukrajiny.

 

Pod drobnohledem restaurátorů kostelíka je nyní jeho vnitřní vybavení

[27. únor 2018]  Práce na obnově kostela sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech se přesunuly do restaurátorského ateliéru. Soubor uměleckých malířských, řezbářských a umělecko-řemeslných polychromovaných prvků z interiéru kostela ze 17. století prošel důkladným restaurátorským průzkumem, po kterém bude následovat jejich samotné restaurování. Oprava dřevěného kostelíka za necelých 19 milionů korun začala v roce 2016 a je financovaná z rozpočtu města Hradce Králové. Památka by se měla veřejnosti znovu otevřít v polovině tohoto roku.

 

Vila architekta Lisky je kulturní památkou

[6. únor 2018]  Prvorepubliková funkcionalistická vila v hradecké Střelecké ulici, jejíž autorem je architekt Oldřich Liska a v současnosti ji využívá živnostenský úřad, je od minulého týdne kulturní památkou. Rozhodlo tak ministerstvo kultury, které ji na seznam zapsalo jako soubor domu spolu s pozemkem i oplocením. Stavba si přes pozdější změnu svého využití zachovala do současnosti velké množství původních prvků a konstrukcí a areál vily jako celek je velmi dobře dochován. 

 

Město rozdělilo dotace kulturním organizacím a na menší turistické projekty

[31. leden 2018]  Na činnost sdružení a spolků, které v Hradci Králové doplňují a oživují nabídku kulturního vyžití, město letos přispěje necelé dva miliony korun. Díky dotaci tak mohou celoročně fungovat různé hudební či folklórní soubory, pěvecké sbory nebo spolky výtvarných umělců. Dalších 1,2 milionu půjde tento rok na menší projekty z oblasti cestovního ruchu.

 

Filharmonie Hradec Králové vykročí do příští sezóny s novým šéfdirigentem

[25. leden 2018]  Filharmonie Hradec Králové žije ve své 40. sezóně významnými událostmi. Kromě samotného kulatého jubilea a nově „zabydlených“ mistrovských varhan v sále Filharmonie, dojde i ke změně na pozici šéfdirigenta orchestru. Vedení hradecké Filharmonie věří, že v osobě Kaspara Zehndera, jehož jméno není ani hradeckému publiku neznámé, se podařilo získat významnou a na světových pódiích již uznávanou uměleckou osobnost, s níž má nakročeno k dalšímu úspěšnému uměleckému renomé.

 

Hradec Králové má nové varhany, sálem filharmonie se rozezněly první tóny

Varhany [20. prosinec 2017]  Dnes se v sále hradecké filharmonie konal první neoficiální varhanní koncert. Variace na české vánoční koledy zahrál Václav Uhlíř, diecézní organolog a zároveň autor návrhu dispozice nových mistrovských varhan, které byly při této příležitosti slavnostně předány městu Hradec Králové. První varhanní koncert pro veřejnost je plánovaný na březen příštího roku.

 

Filharmonie Hradec Králové předvánoční

[19. prosinec 2017]  Adventní čas je tradičně dobou koncertů a společných setkání. Jedno z takových koncertních pozastavení uspořádala Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Vysokou školou hudební Ference Liszta ve Výmaru. V rámci dirigentských kurzů se v sále Filharmonie konal benefiční koncert, jehož výtěžek formou darů drobných dárců činil 32 048 Kč. Částku využije Domov pro matky s dětmi, který je zařízením hradecké Oblastní charity, při plánovém nákupu mikrobusu.

 

Besedy žáků základních škol se seniory

[14. prosinec 2017]  Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje, o. p. s. pořádalo seriál besed v rámci projektu „Nepatříme do starého železa“. Propojením mladší a seniorské generace a společné sdílení zážitků a zkušeností si organuizátoři dali za cíl dosáhnout toho, aby si děti uvědomily hodnotu paměti a zkušeností a přirozeně získaly pozitivní vztah k seniorům.

 

Desítky městských milionů na podporu sociálních, volnočasových a kulturních projektů

[6. prosinec 2017]  Na pečovatelské a terénní služby pro seniory, integraci osob se zdravotním postižením či projekty nízkoprahových zařízení pro děti a mládež město Hradec Králové v příštím roce přispěje téměř 35 miliony korun. O dotaci města požádaly desítky neziskových organizací, spolků a institucí, které se věnují aktivitám v  sociálně zdravotní oblasti a rodinné politice. Dalších více než jeden a půl milionu z městského rozpočtu podpoří menší kulturní a volnočasové akce v prvním pololetí příštího roku. 

 

Hradečtí parkouristé mají své první veřejné hřiště

[14. listopad 2017]  Parkouristé v Hradci Králové mají ode dneška své oficiální venkovní zázemí. Nové parkourové hřiště v Labské Kotlině I. na břehu Labe bude sloužit zdarma pro veřejnost bez časového omezení, vedle překážek na parkour jsou jeho součástí i workoutové prvky. Město Hradec Králové hřiště pořídilo z vlastního rozpočtu za necelé tři miliony korun.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty