Aktuality z gesce náměstka

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Prodej a pronájem nemovitého majetku města

Hradec Králové [15. září 2018]  Prodej a pronájem nemovitého majetku ve vlastnictví statutárního města Hradec Králové probíhá formou výběrových řízení. Podrobné podmínky jsou vždy vyvěšeny na úřední desce magistrátu města. Na této stránce je uveden přehled aktuálně nabízeného majetku a odkaz na stránky s podrobným popisem nabízené nemovitosti. Zároveň jsou přiloženy podmínky konkrétního výběrového řízení. U každé nabídky je uveden kontakt na příslušného referenta, který realizuje výběrové řízení, a u kterého lze získat informace.

 

Chyba administrátora zakázky prodlouží výběr firmy na stavbu fotbalového stadionu

DSC_4649_1.jpg [15. září 2018]  Kvůli chybě administrátora výběrového řízení na firmu, která postaví nový fotbalový stadion, bude muset město tuto veřejnou soutěž zrušit a vypsat znovu. Společnost, která je za přípravu výběru stavební firmy zodpovědná, opomněla prodloužit lhůtu v elektronickém systému evidence veřejných zakázek a tento systém se tak uzavřel. Ze strany města k žádnému pochybení nedošlo. Město bude po administrátorovi požadovat odpovídající sankce a zvažuje i ukončení smluvního vztahu. Formální zrušení a vypsání nové soutěže na stavební firmu musí v září potvrdit ještě městské zastupitelstvo. Termín pro zahájení stavby nového fotbalového stadionu je stále reálný na jaře příštího roku.

 

Hradec Králové připravuje modernizaci v řízení dopravy za více než 300 milionů

[15. srpen 2018]  Nové semafory, datové sítě, senzory či moderní technologie pro řízení dopravy v reálném čase. To jsou základní prvky nového inteligentního dopravního systému, který pro zajištění plynulosti dopravy na svých strategických dopravních uzlech připravuje město Hradec Králové. Systém navíc umožní preferovat linky městské hromadné dopravy nebo bezpečný průjezd složek IZS. Výstavba a instalace jednotlivých modulů organizace městské dopravy 21. století by v Hradci Králové měla začít v roce 2020. Celkové náklady se předpokládají ve výši 305 milionů korun včetně DPH. Město na tuto investici chce využít dotaci v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace, která by mohla být až 212 milionů korun.

 

U terminálu si děti budou hrát s jezevčíkem

[20. červenec 2018]  Dětem z Pražského Předměstí nebo čekajícím na spojení z hradeckého autobusového terminálu zkrátí volnou chvíli jezevčík. Peruánský sochař Aldo Shiroma, který je v těchto dnech hostem Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích, vytvoří během svého pobytu v České republice navíc ještě sochu veselého psíka, která bude umístěna na přelomu července a srpna právě na Blažíčkově náměstí u terminálu hromadné dopravy v Hradci Králové.

 

VIDEO: Demontáž kašny před budovou muzea

[13. červenec 2018]  Budova Muzea východních Čech v Hradci Králové prochází revitalizací. V pondělí byla demontována kašna a odvezena do restaurátorských dílen. Podívejte se na krátké video z tohoto dne.

 

Mikrofotobanka a moderní cyklostojany: Nové projekty v podnikatelském inkubátoru TC HK

[10. červenec 2018]  V červenci se konalo druhé letošní zasedání inkubační komise podnikatelského inkubátoru, který provozuje TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové (TC HK). Před pětičlennou komisí se prezentovaly čtyři projekty, dva se ucházely o přijetí do inkubátoru, další dva pak zažádaly o prodloužení inkubačního režimu. Všechny projekty byly na základě hodnocení prezentace a vypracovaného podnikatelského záměru komisí schváleny. 

 

Město vyzvalo stavební firmu k ukončení prací na ZUŠ Střezina

[28. červen 2018]  Z důvodu neplatnosti smlouvy a prodlení v plnění harmonogramu prací až o tři měsíce město Hradec Králové vyzvalo společnost Prima k ukončení stavebních prací na rekonstrukci hradecké ZUŠ Střezina a předání staveniště. Zastupitelé o tom rozhodli na svém úterním zasedání.

 

Jak propojit veřejnost a odborníky v diskusi o dopravě ve městě

[6. duben 2018]  Zkušenosti tří krajských měst se zapojením laické veřejnosti do tvorby strategických dokumentů si vzájemně předávali účastníci odborného semináře na téma rozvoje dopravy ve městě. Diskusní setkání se konalo na konci února na půdě hradeckého magstrátu, vedle zástupců Hradce Králové, Pardubic a Olomouce byl hostem také Patrick Auwerx, který prezentoval plánovací praxi z Belgie.

 

Rekonstrukce budovy muzea v Hradci Králové by mohla začít v květnu

[28. březen 2018]  Vítězem výběrového řízení na rekonstrukci budovy Muzea východních Čech je sdružení firem GEMA ART a Chládek a Tintěra s nabídkovou cenou 67,6 milionu korun bez DPH. Zastupitelé města Hradce Králové dnes na svém zasedání schválili výsledek hodnocení nabídek v soutěži na dodavatele opravy muzea. Chystaná revitalizace jediné národní kulturní památky v Hradci Králové, na kterou by mohlo město získat dotaci ve výši až 90 % uznatelných nákladů, by měla začít v květnu. 

 

Hradecko-pardubická aglomerace podpořila projekty za téměř 400 milionů korun

[23. březen 2018]  Sedmadvacet projektů z Hradecko-pardubické aglomerace dostaly zelenou a v brzké budoucnosti by mohla začít jejich realizace. Podporu Řídicího výboru ITI získaly investice do základních škol, městské hromadné dopravy, památek nebo do rozvoje podnikatelských aktivit. Celkově se jedná o záměry za 385 milionů korun. Ještě letos budou v rámci aglomerace vyhlášené výzvy za další 1,25 miliardy.

 

Hradečtí třídí stále více a lépe, směsného odpadu bylo loni opět méně

[7. březen 2018]  Obyvatelé Hradce Králové v loňském roce vyprodukovali 14 tisíc tun nevytříděného komunálního odpadu. To je o téměř 300 tun méně než v předchozím roce a oproti průměru v letech 2012 – 2015 dokonce o více než dva a půl tisíce tun méně. V celkovém objemu odpadů hradeckých domácností podíl vytříděného papíru, plastů a dalších složek recyklovatelného odpadu roste, aktuální čísla za odpadové hospodářství města potvrzují, že jeho obyvatelé stále více třídí odpad.

 

Akce Jarňáky v technologickém centru přilákala téměř 300 návštěvníků

[1. březen 2018]  Program pro děti, který si na celé jarní prázdniny připravilo Technologické centrum Hradec Králové, přilákal v minulém týdnu téměř 300 návštěvníků. Děti i jejich rodiče a prarodiče si mohli vyzkoušet jednoduché programování, elektrotechniku i virtuální realitu. TC HK navíc v rámci podpory technického vzdělávání připravuje novou nabídku kroužků pro děti. 

 

Hradec Králové plánuje úpravu pravidel pro svoz odpadu

ilustrační foto [14. únor 2018]  Systém svozu odpadu v Hradci Králové patří mezi nejkomfortnější v republice a rozsahem a kvalitou služeb, který nabízí, je ve srovnání s jinými městy velmi levný. V posledních letech však přibývá obyvatel, kteří nemají v Hradci Králové trvalý pobyt a využívají tak systém svozu odpadu, aniž by do něho přispívali. Poplatek za svoz odpadu platí totiž pouze obyvatelé s trvalým pobytem a majitelé bytů, rekreačních chat nebo rodinných domů, ve kterých není nikdo trvale hlášený. Město je tak po dlouhé době nuceno upravit pravidla pro přistavování nádob na odpad. Jejich návrh včera projednali městští radní, konečné slovo k jejich podobě bude mít ještě zastupitelstvo města.

 

Město začne rozdávat tašky na tříděný odpad

Ilustrační foto [7. únor 2018]  V příštím týdnu začne distribuce speciálních barevných tašek na tři základní komodity recyklovatelného odpadu do bytů ve vybraných ulicích Labské Kotliny a Pražského Předměstí. Ty by měly v budoucnu přispět ke zvýšení podílu vytříděného odpadu v bytové zástavbě na hradeckých sídlištích. Před necelými dvěma lety Hradec Králové vybavil rodinné domy popelnicemi na papír a plasty a podíl nevytříděného komunálního odpadu v dotčených částech města klesl až na polovinu. Nyní chce hradecká radnice v třídění odpadu podpořit i obyvatele bytů.

 

Město zachrání část historického mostu ve Svinarech

[31. leden 2018]  Již rok je most přes řeku Orlici ve Svinarech na východním okraji Hradce Králové uzavřený pro automobily i MHD. Královéhradecký kraj, který most vlastní, jej chce letos zbourat a začít se stavbou nového. Hradecké zastupitelstvo dnes rozhodlo o zachování fragmentů jeho původní unikátní konstrukce, které by mohly v budoucnu tvořit například část stezky pro pěší a cyklisty a symbolicky připomínat jeho více než staletou existenci.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty