Aktuality z gesce náměstka

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Prodej a pronájem nemovitého majetku města

Hradec Králové [3. květen 2018]  Prodej a pronájem nemovitého majetku ve vlastnictví statutárního města Hradec Králové probíhá formou výběrových řízení. Podrobné podmínky jsou vždy vyvěšeny na úřední desce magistrátu města. Na této stránce je uveden přehled aktuálně nabízeného majetku a odkaz na stránky s podrobným popisem nabízené nemovitosti. Zároveň jsou přiloženy podmínky konkrétního výběrového řízení. U každé nabídky je uveden kontakt na příslušného referenta, který realizuje výběrové řízení, a u kterého lze získat informace.

 

Jak propojit veřejnost a odborníky v diskusi o dopravě ve městě

[6. duben 2018]  Zkušenosti tří krajských měst se zapojením laické veřejnosti do tvorby strategických dokumentů si vzájemně předávali účastníci odborného semináře na téma rozvoje dopravy ve městě. Diskusní setkání se konalo na konci února na půdě hradeckého magstrátu, vedle zástupců Hradce Králové, Pardubic a Olomouce byl hostem také Patrick Auwerx, který prezentoval plánovací praxi z Belgie.

 

Rekonstrukce budovy muzea v Hradci Králové by mohla začít v květnu

[28. březen 2018]  Vítězem výběrového řízení na rekonstrukci budovy Muzea východních Čech je sdružení firem GEMA ART a Chládek a Tintěra s nabídkovou cenou 67,6 milionu korun bez DPH. Zastupitelé města Hradce Králové dnes na svém zasedání schválili výsledek hodnocení nabídek v soutěži na dodavatele opravy muzea. Chystaná revitalizace jediné národní kulturní památky v Hradci Králové, na kterou by mohlo město získat dotaci ve výši až 90 % uznatelných nákladů, by měla začít v květnu. 

 

Hradecko-pardubická aglomerace podpořila projekty za téměř 400 milionů korun

[23. březen 2018]  Sedmadvacet projektů z Hradecko-pardubické aglomerace dostaly zelenou a v brzké budoucnosti by mohla začít jejich realizace. Podporu Řídicího výboru ITI získaly investice do základních škol, městské hromadné dopravy, památek nebo do rozvoje podnikatelských aktivit. Celkově se jedná o záměry za 385 milionů korun. Ještě letos budou v rámci aglomerace vyhlášené výzvy za další 1,25 miliardy.

 

Hradečtí třídí stále více a lépe, směsného odpadu bylo loni opět méně

[7. březen 2018]  Obyvatelé Hradce Králové v loňském roce vyprodukovali 14 tisíc tun nevytříděného komunálního odpadu. To je o téměř 300 tun méně než v předchozím roce a oproti průměru v letech 2012 – 2015 dokonce o více než dva a půl tisíce tun méně. V celkovém objemu odpadů hradeckých domácností podíl vytříděného papíru, plastů a dalších složek recyklovatelného odpadu roste, aktuální čísla za odpadové hospodářství města potvrzují, že jeho obyvatelé stále více třídí odpad.

 

Akce Jarňáky v technologickém centru přilákala téměř 300 návštěvníků

[1. březen 2018]  Program pro děti, který si na celé jarní prázdniny připravilo Technologické centrum Hradec Králové, přilákal v minulém týdnu téměř 300 návštěvníků. Děti i jejich rodiče a prarodiče si mohli vyzkoušet jednoduché programování, elektrotechniku i virtuální realitu. TC HK navíc v rámci podpory technického vzdělávání připravuje novou nabídku kroužků pro děti. 

 

Hradec Králové plánuje úpravu pravidel pro svoz odpadu

ilustrační foto [14. únor 2018]  Systém svozu odpadu v Hradci Králové patří mezi nejkomfortnější v republice a rozsahem a kvalitou služeb, který nabízí, je ve srovnání s jinými městy velmi levný. V posledních letech však přibývá obyvatel, kteří nemají v Hradci Králové trvalý pobyt a využívají tak systém svozu odpadu, aniž by do něho přispívali. Poplatek za svoz odpadu platí totiž pouze obyvatelé s trvalým pobytem a majitelé bytů, rekreačních chat nebo rodinných domů, ve kterých není nikdo trvale hlášený. Město je tak po dlouhé době nuceno upravit pravidla pro přistavování nádob na odpad. Jejich návrh včera projednali městští radní, konečné slovo k jejich podobě bude mít ještě zastupitelstvo města.

 

Město začne rozdávat tašky na tříděný odpad

Ilustrační foto [7. únor 2018]  V příštím týdnu začne distribuce speciálních barevných tašek na tři základní komodity recyklovatelného odpadu do bytů ve vybraných ulicích Labské Kotliny a Pražského Předměstí. Ty by měly v budoucnu přispět ke zvýšení podílu vytříděného odpadu v bytové zástavbě na hradeckých sídlištích. Před necelými dvěma lety Hradec Králové vybavil rodinné domy popelnicemi na papír a plasty a podíl nevytříděného komunálního odpadu v dotčených částech města klesl až na polovinu. Nyní chce hradecká radnice v třídění odpadu podpořit i obyvatele bytů.

 

Město zachrání část historického mostu ve Svinarech

[31. leden 2018]  Již rok je most přes řeku Orlici ve Svinarech na východním okraji Hradce Králové uzavřený pro automobily i MHD. Královéhradecký kraj, který most vlastní, jej chce letos zbourat a začít se stavbou nového. Hradecké zastupitelstvo dnes rozhodlo o zachování fragmentů jeho původní unikátní konstrukce, které by mohly v budoucnu tvořit například část stezky pro pěší a cyklisty a symbolicky připomínat jeho více než staletou existenci.

 

U Fortny bude nová okružní křižovatka

Vizualizace - křižovatk U Fortny [24. leden 2018]  Křižovatku u Fortny v Hradci Králové čeká významná změna. Město připravuje její přestavbu na okružní, což bude pro řidiče přehlednější a především pro chodce bezpečnější řešení. Součástí chystaných úprav tohoto frekventovaného dopravního uzlu v centru Hradce Králové budou i nové zálivy pro zastávky MHD a přechodové ostrůvky v úseku mezi Moravským mostem a právě křižovatkou u schodiště Bono publico. Zahájení samotných stavebních prací se předpokládá nejdříve v roce 2020, odhadované náklady jsou 32 milionů korun. Město chce na tuto investici využít dotace z IROP a státního rozpočtu, které by mohly pokrýt až 90 procent způsobilých výdajů.

 

Připravené investice za více než miliardu korun do Hradecko-pardubické aglomerace čekají na schválení dotací

[22. leden 2018]  Od konce roku 2016 se do Hradecko-pardubické aglomerace ITI podařilo připravit nové rozvojové projekty za téměř 1,4 miliardy korun. Některé jsou již v realizaci, ale velká většina z nich je těsně před svým zahájením a čeká již pouze na konečné schválení příslušných ministerstev o přidělení dotace z jednotlivých operačních programů. Jde například o cyklostezku z Hradce Králové do Vysoké nad Labem, nové trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem pro hradeckou MHD nebo projekt revitalizace hradu Kunětická hora u Pardubic. Letos chce tato východočeská aglomerace vyhlásit výzvy za dalších více než 1,2 miliardy korun.

 

Hradec Králové podepsal smlouvu na přestavbu ZUŠ Střezina

[11. leden 2018]  (ČTK) - Město Hradec Králové v minulých dnech uzavřelo se stavební firmou Prima smlouvu na rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina za 160 milionů korun. "Stavbě nic nebrání. V příštím týdnu bude předáno staveniště," řekl dnes ČTK náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (TOP 09). Stavba je aktuálně hlavním investičním projektem města a proti původním plánům nabrala zhruba rok a půl zpoždění.

 

Hradec Králové má už sedmdesát červených kontejnerů na elektroodpad

[12. prosinec 2017]  Na různých místech po celém městě byly v minulých dnech rozmístěny další nádoby na drobný elektroodpad. Celkem je v Hradci Králové již sedmdesát těchto červených nádob, město má tak v současnosti jednu z nejhustších sítí na tyto odpady. Červené kontejnery, do kterých patří menší domácí spotřebiče nebo použité baterie, doplňují vybraná stanoviště na tříděný odpad, kterých je ve městě více než pět set.

 

Stavba ZUŠ v H. Králové může začít, tendr na ni ÚOHS řešit nebude

[5. prosinec 2017]  (ČTK) - Rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové za téměř 160 milionů korun by už nic nemělo stát v cestě. Stavební společnost Stako, která nebyla v tendru úspěšná, se rozhodla nepodat odvolání k antimonopolnímu úřadu a město tedy bude moci s vítěznou firmou Prima podepsat smlouvu o dílo. Stavba patří k hlavním investičním projektům města a proti původním plánům dosud nabrala zhruba rok a půl zpoždění, důvodem bylo i opakování hodnocení soutěže.

 

Stavba nového stadionu by mohla začít v létě, povolení jsou kompletní

Ilustrační foto [29. listopad 2017]  V minulém týdnu vydal hradecký magistrát poslední stavební povolení potřebné pro stavbu nového fotbalového stadionu v Hradci Králové. Po obecném stavebním povolení a souhlasu vodoprávního úřadu má tedy projekt povolení i z hlediska dopravního napojení od silničního správního úřadu. Po nabytí právní moci tohoto rozhodnutí tak budou souhlasy úřadů a veškerá povolení potřebná k zahájení stavby nové fotbalové arény v Hradci Králové kompletní.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty