Aktuality z gesce náměstka

1 3 4 5 6   Následující   ››

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

[18. červenec 2018]  V příštím školním roce bude město finančně podporovat 21 hradeckých studentů na středních školách, kteří jsou nadaní nebo nemajetní. Prostřednictvím Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů rozdělí více než čtyři sta tisíc.

 

Město opět podpoří nadané a sociálně slabší studenty

DSC_0236.JPG [4. duben 2018]  V probíhajícím školním roce město podporuje sedmnáct hradeckých studentů, kteří si vzhledem ke své sociální situaci nemohou studium na střední škole dovolit nebo mají výjimečné studijní úspěchy. Město každoročně rozdělí téměř tři sta tisíc korun mezi nadané a nemajetné středoškoláky do šestadvaceti let s trvalým bydlištěm v Hradci Králové, podobnou částku chce městský nadační fond studentům poskytnout i v příštím školním roce.

 

VIDEO: Dnes dorazil do Hradce Králové protidrogový vlak

[20. březen 2018]  Své jarní turné dnes zahájil Revolution train, vlak s interaktivními ukázkami  protidrogové  prevence. Než vyrazí na další zastávku, bude dva dny stát na hradeckém hlavním nádraží. Především místní školy a hradecká veřejnost budou moci   zcela zdarma navštívit  inovativní projekce, které jim umožní a přesvědčí o problematice závislostí i o zodpovědnosti nejen k vlastnímu životu více přemýšlet.

 

VIDEO: Tibetská vlajka již vlaje v Hradci Králové před magistrátem

[9. březen 2018]  Na zítřek, sobotu 10. března, připadá výročí Tibetského národního povstání a veřejnost si tento den připomíná celosvětovou akcí Vlajka pro Tibet.

 

Město ocenilo své sportovní naděje

[6. březen 2018]  Hradeckým sportovcům v mládežnických kategoriích se dařilo i v loňském roce. Díky mimořádným sportovním výsledkům se ti nejlepší umístili i v tradiční anketě Naděje královéhradeckého sportu 2017, ve které město Hradec Králové oceňuje mladé sportovce do 18 let. Během včerejšího slavnostního večera v sále hradecké filharmonie si pro titul na pódium přišlo dvacet individuálních sportovců a čtyři sportovní kolektivy.

 

Na amatérský i vrcholový sport dá město letos více než sto milionů

[27. únor 2018]  Dalších dvacet milionů korun dnes hradečtí zastupitelé rozdělili sportovním klubům a organizacím, které reprezentují město nebo nabízejí jeho obyvatelům aktivní a zdravý způsob trávení volného času. Na činnost vrcholových a výkonnostních sportovců město letos přispěje 14 milionů korun, více než šest a půl milionů korun se prostřednictví Královéhradecké unie sportu rozdělí mezi malé hradecké sportovní spolky. Celkem je letos v rozpočtu města připravených téměř 108 milionů korun na podporu amatérského i vrcholového sportu.

 

Sportovec roku 2017 města Hradec Králové

[31. leden 2018]  Vyhlašovatelé ankety „Nejúspěšnější sportovec roku 2017 města Hradec Králové“ – kategorie dospělí, zvou na slavnostní galavečer, který se uskuteční ve středu 7. února 2018 od 18 hodin v sále královéhradecké Filharmonie pod záštitou primátora Zdeňka Finka.

 

Téměř patnáct milionů na podporu sportovních akademií, klubů a akcí ve městě

[31. leden 2018]  V Hradci Králové působí desítky sportovních klubů, které nevlastní nebo nezřizuje město. Přesto z jeho rozpočtu dostávají příspěvky na celoroční činnost nebo na organizaci sportovních akcí. Téměř patnáct milionů korun město letos rozdělí mezi judisty, basketbalisty, šachisty či pozemní hokejisty.

 

Přes šest milionů jde i na sportoviště, která město nevlastní

[7. listopad 2017]  Díky dotaci města budou moci zmodernizovat svůj areál hradečtí hokejbalisté, nové ozvučení a časomíru si pořídí Sokolové do tělocvičny na Eliščině nábřeží, efektivnější vytápění bude mít hala TJ Slavia v Orlické Kotlině po rekonstrukci výměníku. Letos město Hradec Králové přispěje ze svého rozpočtu více než šesti miliony korun na potřebné opravy a investice do sportovišť, které nejsou v jeho majetku.

 

Více než sto milionů do moderních učeben hradeckých škol

[3. říjen 2017]  Nové počítačové sítě, moderní učebny odborných předmětů a kompletní bezbariérový přístup pro všechny žáky ve škole. Takto stručně by se dala popsat první část investic ve výši zhruba sta milionů korun, které do svých základních škol připravuje město Hradec Králové pro příští rok. Další desítky milionů korun na přístavby a modernizaci výukových prostor ve školách poputují ve druhé vlně v roce 2019.

 

Testy prověřily znalosti žáků, hradecké školy obstály

[12. září 2017]  Necelá tisícovka žáků pátých tříd hradeckých základních škol se zapojila do projektu „Národní testování 5“. Testy, které zpracovala a vyhodnotila společnost Scio, prověřovaly úroveň výuky českého jazyka a matematiky na základních školách v celé republice. Podle výsledků analýzy si hradečtí školáci v těchto srovnávacích zkouškách poradili nadprůměrně dobře. 

 

Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

perex_web_festival_sportu_3.jpg [6. červen 2017]  Pouhých deset dní zbývá do zahájení Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které společně s Prahou hostí i Hradec Králové. Východočeská metropole se chystá na svoji doposud největší sportovní událost a nabídne návštěvníkům i obyvatelům Hradce prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem bude Festivalu sportu.

 

K zápisům do školy přišlo méně dětí než loni

Ilustrační fotografie [11. duben 2017]  K zápisům do prvních tříd základních škol v Hradci Králové dorazilo v pátek a sobotu 1116 dětí, což je 44 dětí méně než v minulém roce. Radnice předpokládala, že k zápisům přijde zhruba 1230 budoucích školáků.

 

O vstupu nového partnera do fotbalového klubu FC Hradec Králové rozhodne zastupitelstvo

Ilustrační foto [11. duben 2017]  Tři zájemci o kapitálový vstup do vlastnické struktury městem vlastněného fotbalového celku FC Hradec Králové, a.s. přednesli dnes své nabídky městským radním. Ti zastupitelům doporučili schválení prodeje 20 % akcií FC Hradec Králové uchazeči Ivo Ulich a partneři. Konečné rozhodnutí v této věci náleží zastupitelstvu.

 

Hradec Králové udělil výroční ceny

Výroční ceny za rok 2016 [30. březen 2017]  Město Hradec Králové už zná držitele svých výročních cen. V Galerii moderního umění převzaly včera večer výroční ceny osobnosti, které v loňském roce dosáhly mimořádných úspěchů ve své činnosti v oblasti kulturní, sportovní a vědecké. Veřejnost vybrala také Událost roku 2016. Za dlouholetý přínos městu byly předány dvě ceny Primus inter pares. Udělena byla i Cena dr. Františka Ulricha.

 
1 3 4 5 6   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty