Adalbertinum čeká na lepší střechu

Mladá fronta DNES | 7.7.2011 | rubrika: Kraj Hradecký | strana: 4 | autor: (ram)

HRADEC KRÁLOVÉ Dva významné objekty v centru Hradce Králové mají v následujících dvou letech projít velkou rekonstrukcí. Generální oprava čeká střechu Adalbertina, která je v žalostném stavu a do budovy zatéká. Opravovat se bude i foyer Klicperova divadla.
V Adalbertinu sídlí třeba Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, pravidelně se tam konají zasedání městského zastupitelstva, plesy nebo přednášky. Kvůli špatnému stavu střechy do domu zatéká a tím trpí i dřevěné krovy. „I když se díra opraví, voda si vždy najde jinou cestičku,“ řekla Eva Reková, která v Adalbertinu pracuje.
Budova je v majetku města a to se rozhodlo pro její celkovou rekonstrukci. „Kulturní a vzdělávací společnost si v minulosti nechala udělat studii opravitelnosti střechy, která by ovšem byla spíš záplatováním. Proto připravujeme generální opravu,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup. Hotovo by mělo být do dvou let.
Oprava čeká i Klicperovo divadlo, jež různými rekonstrukcemi prochází už řadu let. Dočká se nového předsálí, jež má být tečkou za všemi opravami. „V současné době se plánuje výměna obložení foyer divadla, aby bylo v architektonickém souladu s již rekonstruovaným hlavním sálem,“ vysvětlil Soukup.
Různé opravy a rekonstrukce divadla trvaly skoro dvacet let. Kromě hlavní scény se podařilo opravit i studio Beseda. Nově obložený foyer by měl být v roce 2013.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (Hradec Králové)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty