05.03.2010 - Varování seniorům!

Městská policie Hradec Králové Po městě se nám pohybují podvodníci, zneužívající důvěry starších lidí. Pod různými záminkami se ze seniorů snaží vylákat peníze, či se vetřít do bytu.

(Seniora například telefonicky kontaktuje osoba, která se vydává za příbuzného a žádá půjčení peněz. Záminkou je závažná životní situace či výhodná koupě. Následně sdělí, že si pro peníze přijde kamarád, který už je na cestě. Pod touto záminkou však tato osoba chce vylákat peníze, či se dostat do bytu.)

Městská policie doporučuje: Pokud Vás kontaktuje cizí osoba, a to osobně či telefonicky, buďte obezřetní. Pokud se někdo vydává za Vašeho příbuzného nebo známého, ověřte si okamžitě pravdivost jeho tvrzení. Nepředávejte peníze a nepouštějte si do bytu někoho, koho opravdu dobře neznáte. Nebuďte důvěřiví ani k podomním prodejcům jakéhokoliv zboží. Když nevíte, kdo je za dveřmi, používejte kukátko. Pokud Vás někdo žádá o pomoc v tíživé situaci, sdělte mu, že zavoláte policii, záchrannou službu a podobně. Jen tím, že budete opatrní a nedůvěřiví k cizím lidem, ochráníte sebe a svůj majetek.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty