22.06.2011 - Kontroly dětských hřišť a pískovišť

18_kontrola_p__skovi_______injek__n___jehly__320_x_240_.jpg Městská policie Hradec Králové pokračuje i v letošních jarních a letních měsících v projektu, který je zaměřen na preventivní kontroly dětských hřišť a pískovišť.

Kontroly jsou zaměřené především na riziko možných nálezů injekčních stříkaček a jiného zdravotně závadného materiálu. Průběžně jsou kontrolovány dětská hřiště a parky v centru města i v jeho okrajových částech. Případně nalezené injekční stříkačky strážníci umísťují do speciálních kontejnerů, v nichž jsou pak odborně likvidovány. Z hlediska této problematiky patří Hradec Králové k bezpečným městům, přesto počet nalezených stříkaček rok od roku stoupá. Za loňský rok bylo nalezeno celkem 263 kusů, letos jich bylo již 281.

Městská policie toto nebezpečí rozhodně nepodceňuje. Doporučuje oznámit nález stříkačky neprodleně na linku 156, nezvedat ji a neházet ji ani do odpadkového koše. Zde mi mohla ohrozit pracovníky technických služeb, zajišťující úklid města. Po oznámení nálezu vysílá operační pracovník na místo hlídku, která stříkačku bezpečně umístí do kontejneru. Ten přebírají pracovníci o.s. Laxus a zajišťují odbornou likvidaci.

         1.JPG     IMG_2979.JPG

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty