13.06.2018 - Opilí a agresivní lidé přidělávali práci strážníkům, policistům i záchranářům.

MP_sanita.jpg [14. červen 2018]  Operační důstojník městské policie přijal včera, krátce před polednem, telefonickou žádost o vyslání hlídky.

Volající mladá žena uvedla, že mezi matkou a jejím opilým přítelem došlo k prudké hádce, která přerostla až ve fyzickou potyčku. O matku má strach a prosí o pomoc. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Ta nalezla dohadující se dvojici před ubytovnou. Žena sdělila, že policii volala (proti její vůli) dcera, ona sama nic řešit nechce. S přítelem popili nějaký alkohol a dostali se do slovní rozepře. Trošku se strkali, až si nakonec uštědřili i nějaké ty rány. Přitom si o něco rozbila hlavu. Dechová zkouška dvojici prokázala 2,80 a 2,50 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že rána na hlavě silně krvácela, přivolali strážníci záchrannou službu. Zdravotníci si ženu převzali k ošetření. O čtyři hodiny později vyjížděly hlídky na stejné místo znovu. Mezi stejnou dvojicí docházelo opět k verbálnímu i fyzickému napadání. Muž navíc vyhrožoval i  ostatním ubytovaným hostům. Strážníci ženu poučili, že může událost nahlásit jako návrhový přestupek u správního orgánu města. Žena znovu zopakovala, že nic řešit nechce. Strážníci jejího partnera, který byl natolik opilý, že svým jednáním ohrožoval sebe, jiné osoby i veřejný pořádek, převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

K dalšímu napadení došlo ve večerních hodinách v centu města. Muž, se kterým se právě rozešla přítelkyně, si svoji zlost vybil na náhodně procházejícím muži. Tomu zničehonic uštědřil ránu pěstí do obličeje, a pak i několik dalších ran na zemi. Napadenému se podařilo utéct do nedaleké vinotéky. Personál zamkl dveře, aby se útočník nedostal dovnitř. Přivolané hlídce servírka vysvětlila, že celou událost viděla, a útočníkem je její bývalý přítel. Dvojici se snažila od sebe odtrhnout, sama však utržila od útočníka facku. Ten jí teď opakovaně volá, ale ona neví, jestli má telefon zvednout. Strážníci ženě doporučili, aby hovor přijala a bývalému příteli řekla, ať se vrátí zpět na místo. Zraněného muže si k ošetření převzala záchranná služba a muže, podezřelého z trestného činu, předala městská policie k řešení Policii ČR.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty