02.05.2011 - Víkend plný alkoholu

Téměř dvě desítky opilců řešily o uplynulém víkendu hlídky městské policie. Někteří z nich museli být převezeni na záchytku a jeden skončil v nemocnici.

V areálu dětského hřiště na Moravském Předměstí skupinka mládeže konzumovala krabicové víno. Třem chlapcům ve věku 13 – 15 let bylo naměřeno od 0,25 do 0,36 promile alkoholu. Strážníci kontaktovali rodiče, kteří se dostavili na místo a chlapce si převzali. Událost bude řešit OSPOD MmHK.

Další opilec nechtěl opustit hernu v centru města. Do provozovny vstoupil i se psem a nereagoval na žádost personálu, aby odešel. Několikrát upadl na zem a při pádu poškodil vybavení podniku. Vůči personálu se choval arogantně a odmítl uhradit vzniklou škodu. Nebyl schopen souvislé komunikace a nekoordinoval své pohyby. Při převozu na záchytku se snažil vykopnout okénko u služebního vozidla a fyzicky napadnout hlídku. Orientační dechová zkouška mu prokázala 2,63 promile alkoholu. Při předávání zdravotnickému personálu bylo zjištěno, že čtyřiadvacetiletý muž má u sebe 6 sáčků s rozdrceným rostlinným materiálem. Ten byl předán k analýze Policii ČR. Psa strážníci převezli do útulku.

Jednadvacetiletý mladík se vrávoravým krokem pohyboval ve vozovce u čerpací stanice na Moravském Předměstí. Svoji chůzi zakončil pádem do příkopu plného vody. Orientační dechová zkouška mu prokázala 2,41 promile alkoholu. Zcela mokrý mladík byl převezen na záchytku.

V Rokitanského ulici nalezla hlídka ležet na zemi pozvraceného mladíka. Nekomunikoval, nekontroloval své chování a ohrožoval se na zdraví. Orientační dechová zkouška mu prokázala 2,20 promile alkoholu. Sedmnáctiletý mladík byl k vyšetření převezen do nemocnice a poté na záchytku.

Muže, který ležel na chodbě panelového domu na Moravském Předměstí, převážela sanita do fakultní nemocnice. Hlídka při příjezdu zjistila, že muž není pod vlivem alkoholu, jak se domníval oznamovat, ale má závažné zdravotní problémy. Strážníci poskytli muži první pomoc a přivolali RZS.

Ostatní, alkoholem znavené občany, hlídky řešily domluvou.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty