Pozvánka na premiéru Blátem po hlavě

Blatem_po_hlave_perex.jpg [19. červen 2017]  Zveme Vás na premiéru inscenace hry Richarda Balouse Blátem po hlavě v režii Jiřího Havelky a Marka Zákosteleckého, která se uskuteční dne 25.6.2017 od 18 hodin v rámci festivalu Divadlo evropských regionů.

V hospodě U Bryndáčků se za parného odpoledne, zrovna na syrečkové pondělí, sejde několik vesničanů, mrtvý kůň a sudičky, aby si společně či každý zvlášť lili na hlavu pivo. Hlad zahánějí syrečky a buřty, před horkem se schovávají do lednice, ale hlavně se snaží neztrácet hlavu. Což není zrovna snadné.


Unikátní loutková inscenace pro dospělé publikum kombinuje tradici české loutkářské profese s absurdním humorem. Pomocí prostředků klasického jarmarečního divadla zachycuje groteskní rozměr dnešní reality.  Inscenace hry Richarda Balouse vzniká v koprodukci s pražským prostorem La Fabrika. Ve spolupráci s režisérem Jiřím Havelkou  a scénografem Markem Zákosteleckým se na ní podílí kolektiv Divadla Drak v čele s  Václavem Poulem a Janem Popelou.


Více informací naleznete na www.draktheatre.cz/blatem-po-hlave.


Divadlo_Drak_pozvanka_Blatem_po_hlave.jpg

(Zdroj: Divadlo DRAK)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty