Ozvěny České inspirace 2017 - Hradec Králové a Cheb představují svou loutkovou scénu

CI_logo640_480.jpg [18. květen 2017]  Města České inspirace každoročně zvou své obyvatele i turisty na akce, kterými podporují putování za živou kulturou. Systém výměnných akcí letos spojil města Hradec Králové a  Cheb, kde  se představují loutky jako český fenomén, nově zapsaný v UNESCO. Obě města mají bohatou historii loutkařské scény.

14.5.2017 vyrazili z Chebu do Hradce Králové Spejbl a Hurvínek, aby se společně s svými průvodkyněmi zúčastnili populární hradecké akce Den s rodinou. Originály loutek z 30. let minulého století „stály modelem“ dětem, které si na workshopu, probíhajícím po celý den v Jiráskových sadech, vyráběly různé druhy loutek. Prstoví maňásci a loutky na špejli s pohyblivýma rukama byly lákadlem dokonce i pro některé rodiče a tak bylo u stolků s dílnou stále plno. Spejbl a Hurvínek se tak poprvé ve svém dřevěném životě ocitli v přírodě ale, i tam sklízeli zasloužený obdiv. Nechyběly ani informace o chebské loutkové scéně a stvořiteli Hurvínka, řezbáři Gustavu Noskovi, který posledních 15 let svého života prožil v Chebu, a díky tomu jsou některé z jeho loutek uloženy v chebském muzeu. Stánek České inspirace pak nabízel tradiční směs turistických informací ze všech členských měst, největší zájem byl samozřejmě o pozvánky na další akce určené rodinám s dětmi.


Hradec Králové vyveze do Chebu na oplátku představení jednoho z mnoha loutkových divadel, které jsou v Hradci Králové stále populární. V průběhu Turistického dne u Bismarckovy rozhledny, který pořádá město Cheb společně s Klubem českých turistů dne 24.6.2017 představí u rozhledny královohradecké loutkové divadlo s pohádkou Jak šel Honza do světa (Z pece dolů a rovnou do světa ! Dobrodružství Honzy, který umí dodržet slovo a nakonec přemůže nejen svůj strach). Na pohádku jsou zváni malí i velcí turisté ve 14,30 hodin.


Přejeme vám dobrou zábavu, cestujte a užívejte po celé léto neopakovatelnou atmosféru měst České inspirace a nezapomeňte, města České inspirace jsou města plná života!


Více informací naleznete na
www.ceskainspirace.cz.  ceska-inspirace-loutky.JPG

spejbl-a-hurvinek.JPG

spejbl-a-hurvinek.JPG

 


(Zdroj: Česká inspirace)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty