Královéhradecká nábřeží

cyklus_kralovehradecka_nabrezi_logo.png

nabrezi_uvod5_web.jpg nabrezi_uvod1_web.jpg nabrezi_uvod2_web.jpg nabrezi_uvod4_web.jpg nabrezi_uvod3_web.jpg nabrezi_uvod6_web.jpg

  

Vzpomínáš tam u Labe?

Parafrází na francouzský šanson v podání Anne Sylvestre „Vzpomínáš tam u Seiny“  se můžeme lehce přenést do Hradce Králové a podívat se na blížící se letní měsíce. Málokdo by v sobě neobjevil obdiv k francouzské kultuře, vínu, hudbě a samozřejmě Paříži. V mramorově bílém městě se rozhodně nelze vyhnout nábřežím lemující tok řeky Seiny, kde si za doprovodu francouzského akordeonu můžeme zalistovat třeba i knižními poklady v kioscích místních bukinistů.

Taková místa pro romantická nicnedělání na zklidnění mysli a osvěžení těla ale nabízí i naše město.  Díky mnoha pořadatelům a obyvatelům města se z Labského nábřeží postupně vytváří místo setkávání zamilovaných duší, debatujících přátel a milovníků kultury. Je velmi lákavé, že se v letních měsících můžeme procházet za zvuku saxofonů při "Nábřeží jazzmanů", odnést si vlastní podobiznu z "Nábřeží umělců", vyzkoušet několik řemesel při "Nábřeží řemeslníků" uspořádat piknik s rodinou apod.

Myšlenka oživit nábřeží jako unikátní prvek městské architektury pořádáním nejrůznějších kulturních akcí tu vznikla již před více než 9 lety, viz tradiční „Nábřeží paromilů“, ke kterému se připojila „Nábřeží řemeslníků“ a „Keramiky a skla“. Posuňme je proto ještě dále a rozšiřme stávající cyklus Královéhradecká nábřeží o další nápadité akce.  


Duben 2016

21. 4. 2016

NÁBŘEŽÍ VYSOKÝCH ŠKOL
Tylovo nábřeží a přilehlá náplavka

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města ve spolupráci s hradeckými univerzitami a Královéhradeckým Majálesem zve na Tylovo nábřeží a náplavku na Nábřeží vysokých škol.

Veřejnosti a budoucím uchazečům o studium se tu budou prezentovat:

  • Univerzita Karlova (Farmaceutická fakulta, Lékařská fakulta),
  • Univerzita obrany (Fakulta vojenského zdravotnictví),
  • Univerzita Hradec Králové (Ústav sociální práce, Přírodovědecká fakulta, Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Fakulta informatiky a managementu).

Na programu se budou spolupodílet studenti a vyučující jednotlivých univerzit, kteří vystoupí v hlavním programu na podiu. Doprovodný program formou přednášek, vystoupení a workshopů proběhne na Tylově nábřeží a přilehlé náplavce.

www.hradeckralove.org/nabrezi-vysokych-skol
videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org

Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014


Květen 2016

27. - 28. 5. 2016

10. ARTIENALE HRKR A NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ 
Tylovo nábřeží

Tématem letošního královéhradecké výtvarného sympozia  a Nábřeží umělců bude "dřevo"

Sympozia je se opět zúčastní studenti uměleckých škol, aby během týdne zpracovali libovolně dané téma. Výsledky jejich práce budou opět vystaveny na královéhradecké náplavce, a to od 27. května, kdy také proběhne Nábřeží umělců. Na něm se představí jednak královéhradečtí umělci a výtvarníci, ale zároveň jsou přizváni řezbáři, výrobci korkových, proutěných a slaměných výrobků atd. z celé ČR. Průběh sympozia i nábřeží budeme fotografovat a natáčet, takže vznikne velké množství krásných fotografií, které vystavíme nejen na náplavce, ale také v mnoha kavárnách, knihovnách a dalších interiérech města. Upoutávku na letošní ročník naleznete zde.

www.kk3.eu

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete www.youtube.com.

nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg    


10. 6. 2016

DEN LABE
Eliščino nábřeží

Tradiční akce pro širokou veřejnost, nejen dospělé, ale i děti. Nebude chybět běh přes lávku tzv. Trubačovu, koncerty velkých kapel, soutěž osmiveslic a závody dračích lodí.

Den Labe je tradiční kulturně společenská akce v Hradci Králové, která se koná již po desáté v centru Hradce Králové na náplavce na Eliščině nábřeží. V rámci Dnů Labe jsou připraveny koncerty, přeběhy Trubačovy lávky, Nude lávky, závody osmiveslic, Dračí lodě o pohár města Hradce Králové a další kulturní a sportovní aktivity.

Trubačova lávka - 10. ročník

Běh přes Trubačovu lávku, dlouhou 48m (železná na polystyrénu). Každý účastník má startovné ZDARMA. Před startem dostane energy drink, který musí vypít před startem. Také na závodníky čeká plno cen. Každý účastník má pouze jeden pokus na čas. Všichni účastníci dostanou vestu, okolo lávky budou záchranáři. Startovat mohou všichni od 15 let.

www.denlabe.com

videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org

Den Labe Den Labe Den Labe Den Labe

16. - 17. 6. 2016

HRAJME SI I HLAVOU!
Tylovo nábřeží

Hrajme si i hlavou je název i motto akce, kterou pravidelně v červnu pořádá Přírodovědná fakulta Univerzity Hradec Králové pro děti všech stupňů škol i širokou veřejnost. Cílem akce je přiblížit účastníkům nejen fyziku ale i ostatní přírodní vědy zajímavou a hravou formou pomocí experimentů, které si každý může sám vyzkoušet. Věkově neomezeno, vstup zdarma! Věda je zábava!

www.hrajme-si-i-hlavou.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete na www.hkhit.org

Hrajme si i hlavou Hrajme si i hlavou Hrajme si i hlavou Hrajme si i hlavou Hrajme si i hlavou

25. 6. 2016

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ
Tylovo nábřeží

Prodej krásných řemeslných výrobků, regionálních potravin a tvůrčí dílny pro děti. Máte jedinečnou příležitost drátovat, kovat na kovadlině, kroužit na hrnčířském kruhu, plést koše, tkát na stavu a nosit na ruce dravce. Na nábřeží se bude vyřezávat ze dřeva a zdobit perníky. Uvidíte živá zvířata. Doprovodný program: pohádky a hudba.

www.dobredivadlo.cz

videoreportáž z roku 2014  naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_remeslnici1_web.jpg nabrezi_remeslnici2_web.jpg nabrezi_remeslnici3_web.jpg nabrezi_remeslnici4_web.jpg nabrezi_remeslnici5_web.jpg nabrezi_remeslnici6_web.jpg


Červenec 2016

16. 7. 2016

NÁBŘEŽÍ ŠLAPADELCalendarium Regina
Eliščino nábřeží

Po závodech v Itálii, Luxembourgu a Belgii se šampionát Evropy vozítek s pedály přesune do Hradce Králové. Diváci budou mít možnost už posedmé vidět tyto zcela unikátní závody na jedné z nejhezčích tratí v Evropě. Očekáváme účast závodníků z pěti států včetně největších favoritů, závodníků z Francie. Pro nejmenší děti je připraven doprovodný program. V něm si zazávodí na vlastních šlapacích autíčkách, koloběžkách a tříkolkách.

www.slapacivozitka.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_slapadel1_web.jpg nabrezi_slapadel2_web.jpg nabrezi_slapadel3_web.jpg nabrezi_slapadel4_web.jpg nabrezi_slapadel5_web.jpg nabrezi_slapadel6_web.jpg

31. 7. 2016 - 27. 7. 2018

NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ
Tylovo nábřeží, náměstí Svobody

Nábřeží sochařů - plenérová expozice soch Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích.

Vernisáž 12. Nábřeží sochařů se koná v neděli 31. 7. 2016 od 21:00 hod.
Program: Zdravice primátora MUDr. Zdeňka Finka, představení sochařů (Chander Parkash – Indie, Takashi Kondo – Japonsko, Volodymyr Kochmar – Ukrajina, Michal Novotný MICL – ČR), koncert Filharmonie Hradec Králové, ohňostroj, občerstvení.

www.symposiumhorice.cz

videoreportáž z roku 2014  naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_socharu1_web.jpg nabrezi_socharu2_web.jpg nabrezi_socharu3_web.jpg nabrezi_socharu4_web.jpg nabrezi_socharu5_web.jpg nabrezi_socharu6_web.jpg


Srpen 2016

6. 8. 2016

NÁBŘEŽNÍ JAZZOVÁ POUŤ
Eliščino nábřeží

Pojďte se projít po jazzovém nábřeží. Letní jazzová pouť zve k malé promenádě styly hudby, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás i ve třetím tisíciletí.

Každý rok, vždy první srpnovou sobotu, nabízíme na labském nábřeží léčebnou kůru - Nábřežní jazzovou pouť.  „Jazz představuje nejen úžasnou hudbu, ale zároveň vyjadřuje smysl pro pravdu a dobro, ukazuje cestu jak potěšit ducha a vzbudit úsměv na tváři.“ Řekl před časem slavný saxofonista  Sonny Rollins a dodal  že „dnešní zájem o jazz přináší i naději, že někdo ze zítřejších světových vůdců načerpá svoji duchovní sílu právě z jazzu“. Možná to bude některý z vás - návštěvníků osmé Nábřežní jazzové pouti.

www.jazznabrezi.goneo.cz

videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org


Bluesberry_2010_.JPG Bluesberry_2010.JPG Puzzle_jazz_2010__.JPG 4_Leaf_2010.JPG Saxofonov___kvartet_ZU___Kostelec_nad_Orlic__.JPG Puzzle_jazz____.JPG

  

20. 8. 2016

NÁBŘEŽÍ KERAMIKY A SKLA
Tylovo nábřeží

Na Tylově nábřeží proběhne XII. ročník svátků keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky a obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu.

www.adalbertinum.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_keramika1_web.jpg nabrezi_keramika2_web.jpg nabrezi_keramika3_web_1.jpg nabrezi_keramika4_web.jpg nabrezi_keramika5_web.jpg

  

27. 8. 2016

14. MEZINÁRODNÍ NÁBŘEŽÍ PAROMILŮ
Smetanovo a Eliščino nábřeží, náměstí 5. května

Setkání umožňuje vlastníkům historických exponátů a tvůrcům jejich replik představit je veřejnosti. Jedinečné je v tom, že hladinu Labe brázdí parníčky. Kolejiště v sousedním parčíku pak umožňuje k potěšení dětí i provoz vláčků.

www.nabreziparomilu.cz

videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_paromilove1_web.jpg nabrezi_paromilove2_web.jpg nabrezi_paromilove3_web.jpg nabrezi_paromilove4_web.jpg nabrezi_paromilove5_web.jpg nabrezi_paromilove6_web.jpg

 


Září 2016

11. 9. 2016

NÁBŘEŽÍ SPORTU
Eliščino nábřeží

Nábřeží sportu 2016 – projekt z cyklu „Královéhradecká nábřeží“ Vám již popáté nabízí možnost na jednom místě zhlédnout ukázky a exhibice až 50 druhů všedních i nevšedních sportů, provozovaných v Hradci Králové. Tyto můžete u jednotlivých stánků vyzkoušet a získat o nich bližší informace od zkušených zástupců účastnících se organizací. Po celé odpoledne bude na hlavním pódiu i ostatních stanovištích probíhat moderovaný atraktivní sportovní program.

www.hradeckralove.org

videoreportáž z uplynulého ročníku na www.hkhit.org

 Nábřeží sportu 2015 Nábřeží sportu 2015 Nábřeží sportu 2015 Nábřeží sportu 2015 Nábřeží sportu 2015 Nábřeží sportu 2015

 

Termíny konání jsou platné ke dni 15. 2. 2016 dle informací pořadatelů.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty