Královéhradecká nábřeží

cyklus_kralovehradecka_nabrezi_logo.png

nabrezi_uvod5_web.jpg nabrezi_uvod1_web.jpg nabrezi_uvod2_web.jpg nabrezi_uvod4_web.jpg nabrezi_uvod3_web.jpg nabrezi_uvod6_web.jpg

  

Vzpomínáš tam u Labe?

Parafrází na francouzský šanson v podání Anne Sylvestre „Vzpomínáš tam u Seiny“  se můžeme lehce přenést do Hradce Králové a podívat se na blížící se letní měsíce. Málokdo by v sobě neobjevil obdiv k francouzské kultuře, vínu, hudbě a samozřejmě Paříži. V mramorově bílém městě se rozhodně nelze vyhnout nábřežím lemující tok řeky Seiny, kde si za doprovodu francouzského akordeonu můžeme zalistovat třeba i knižními poklady v kioscích místních bukinistů.

Taková místa pro romantická nicnedělání na zklidnění mysli a osvěžení těla ale nabízí i naše město.  Díky mnoha pořadatelům a obyvatelům města se z Labského nábřeží postupně vytváří místo setkávání zamilovaných duší, debatujících přátel a milovníků kultury. Je velmi lákavé, že se v letních měsících můžeme procházet za zvuku saxofonů při "Nábřeží jazzmanů", odnést si vlastní podobiznu z "Nábřeží umělců", vyzkoušet několik řemesel při "Nábřeží řemeslníků" uspořádat piknik s rodinou apod.

Myšlenka oživit nábřeží jako unikátní prvek městské architektury pořádáním nejrůznějších kulturních akcí tu vznikla již před více než 9 lety, viz tradiční „Nábřeží paromilů“, ke kterému se připojila „Nábřeží řemeslníků“ a „Keramiky a skla“. Posuňme je proto ještě dále a rozšiřme stávající cyklus Královéhradecká nábřeží o další nápadité akce.  


Duben 2017

20. 4. 2017

NÁBŘEŽÍ VYSOKÝCH ŠKOL
Tylovo nábřeží a přilehlá náplavka

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města ve spolupráci s hradeckými univerzitami a Královéhradeckým Majálesem zve na Tylovo nábřeží a náplavku na Nábřeží vysokých škol.

Veřejnosti a budoucím uchazečům o studium se tu budou prezentovat:

  • Univerzita Karlova (Farmaceutická fakulta, Lékařská fakulta),
  • Univerzita obrany (Fakulta vojenského zdravotnictví),
  • Univerzita Hradec Králové (Ústav sociální práce, Přírodovědecká fakulta, Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Fakulta informatiky a managementu).

Na programu se budou spolupodílet studenti a vyučující jednotlivých univerzit, kteří vystoupí v hlavním programu na podiu. Doprovodný program formou přednášek, vystoupení a workshopů proběhne na Tylově nábřeží a přilehlé náplavce.

www.hradeckralove.org/nabrezi-vysokych-skol
videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org

Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014


Květen 2017

26. 5. 2017

NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ 
Tylovo nábřeží

Výtvarného sympozia je se opět zúčastní studenti uměleckých škol, aby během týdne zpracovali libovolně dané téma. Výsledky jejich práce budou opět vystaveny na královéhradecké náplavce, a to od 26. května, kdy také proběhne Nábřeží umělců.

www.kkk3.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete www.youtube.com.

nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg    

20. 5. 2017

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ
Tylovo nábřeží

Prodej krásných řemeslných výrobků, regionálních potravin a tvůrčí dílny pro děti. Máte jedinečnou příležitost drátovat, kovat na kovadlině, kroužit na hrnčířském kruhu, plést koše, tkát na stavu a nosit na ruce dravce. Na nábřeží se bude vyřezávat ze dřeva a zdobit perníky. Uvidíte živá zvířata. Doprovodný program: pohádky a hudba.

www.dobredivadlo.cz

videoreportáž z roku 2014  naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_remeslnici1_web.jpg nabrezi_remeslnici2_web.jpg nabrezi_remeslnici3_web.jpg nabrezi_remeslnici4_web.jpg nabrezi_remeslnici5_web.jpg nabrezi_remeslnici6_web.jpg


Červenec 2017

22. 7. 2017

NÁBŘEŽÍ ŠLAPADEL
Eliščino nábřeží

Po závodech v Itálii, Luxembourgu a Belgii se šampionát Evropy vozítek s pedály přesune do Hradce Králové. Diváci budou mít možnost už poosmé vidět tyto zcela unikátní závody na jedné z nejhezčích tratí v Evropě. Očekáváme účast závodníků z pěti států včetně největších favoritů, závodníků z Francie. Pro nejmenší děti je připraven doprovodný program. V něm si zazávodí na vlastních šlapacích autíčkách, koloběžkách a tříkolkách.

www.slapacivozitka.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_slapadel1_web.jpg nabrezi_slapadel2_web.jpg nabrezi_slapadel3_web.jpg nabrezi_slapadel4_web.jpg nabrezi_slapadel5_web.jpg nabrezi_slapadel6_web.jpg

31. 7. 2016 - 27. 7. 2018

NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ
Tylovo nábřeží, náměstí Svobody

Nábřeží sochařů - plenérová expozice soch Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích. 

www.symposiumhorice.cz

videoreportáž z roku 2014  naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_socharu1_web.jpg nabrezi_socharu2_web.jpg nabrezi_socharu3_web.jpg nabrezi_socharu4_web.jpg nabrezi_socharu5_web.jpg nabrezi_socharu6_web.jpg


Srpen 2017

5. 8. 2017

NÁBŘEŽNÍ JAZZOVÁ POUŤ
Eliščino nábřeží

Pojďte se projít po jazzovém nábřeží. Letní jazzová pouť zve k malé promenádě styly hudby, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás i ve třetím tisíciletí.

Každý rok, vždy první srpnovou sobotu, nabízíme na labském nábřeží léčebnou kůru - Nábřežní jazzovou pouť.  „Jazz představuje nejen úžasnou hudbu, ale zároveň vyjadřuje smysl pro pravdu a dobro, ukazuje cestu jak potěšit ducha a vzbudit úsměv na tváři.“ Řekl před časem slavný saxofonista  Sonny Rollins a dodal  že „dnešní zájem o jazz přináší i naději, že někdo ze zítřejších světových vůdců načerpá svoji duchovní sílu právě z jazzu“. Možná to bude některý z vás - návštěvníků osmé Nábřežní jazzové pouti.

www.jazznabrezi.goneo.cz

videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org


Bluesberry_2010_.JPG Bluesberry_2010.JPG Puzzle_jazz_2010__.JPG 4_Leaf_2010.JPG Saxofonov___kvartet_ZU___Kostelec_nad_Orlic__.JPG Puzzle_jazz____.JPG

  

19. 8. 2017

NÁBŘEŽÍ KERAMIKY A SKLA
Tylovo nábřeží

Na Tylově nábřeží proběhne XIII. ročník svátků keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky a obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu.

www.adalbertinum.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_keramika1_web.jpg nabrezi_keramika2_web.jpg nabrezi_keramika3_web_1.jpg nabrezi_keramika4_web.jpg nabrezi_keramika5_web.jpg

  

26. 8. 2017

15. MEZINÁRODNÍ NÁBŘEŽÍ PAROMILŮ                    Calendarium Regina
Smetanovo a Eliščino nábřeží, náměstí 5. května

Jubilejní 15. mezinárodní Nábřeží paromilů se uskuteční v sobotu 26. srpna na Smetanově a Eliščině nábřeží a také v parčíku na náměstí 5. května, na obou březích řeky Labe v Hradci Králové, v době od 10:00 do 16:00 hodin. Jde o svým zaměřením a rozsahem ojedinělou letní evropskou akci, určenou vlastníkům parních strojů či jejich replik jako vystavovatelům, i široké veřejnosti, kterou historie páry zajímá. Návštěvníci tu uvidí parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy, modely parních strojů – také pak stabilní stroje a auto i moto veterány. Akce bude proti minulým létům rozšířena o řadu novinek – nechte se překvapit! Každoročně je přitom zpestřena flotilou parníčků i dětskou železnicí, které mohou využít návštěvníci k projížďkám.

www.nabreziparomilu.cz

videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_paromilove1_web.jpg nabrezi_paromilove2_web.jpg nabrezi_paromilove3_web.jpg nabrezi_paromilove4_web.jpg nabrezi_paromilove5_web.jpg nabrezi_paromilove6_web.jpg

 

 

Termíny konání jsou platné ke dni 18. 1. 2017 dle informací pořadatelů.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty