Královéhradecká nábřeží

cyklus_kralovehradecka_nabrezi_logo.png

nabrezi_uvod5_web.jpg nabrezi_uvod1_web.jpg nabrezi_uvod2_web.jpg nabrezi_uvod4_web.jpg nabrezi_uvod3_web.jpg nabrezi_uvod6_web.jpg

  

Vzpomínáš tam u Labe?

Parafrází na francouzský šanson v podání Anne Sylvestre „Vzpomínáš tam u Seiny“  se můžeme lehce přenést do Hradce Králové a podívat se na blížící se letní měsíce. Málokdo by v sobě neobjevil obdiv k francouzské kultuře, vínu, hudbě a samozřejmě Paříži. V mramorově bílém městě se rozhodně nelze vyhnout nábřežím lemující tok řeky Seiny, kde si za doprovodu francouzského akordeonu můžeme zalistovat třeba i knižními poklady v kioscích místních bukinistů.

Taková místa pro romantická nicnedělání na zklidnění mysli a osvěžení těla ale nabízí i naše město.  Díky mnoha pořadatelům a obyvatelům města se z Labského nábřeží postupně vytváří místo setkávání zamilovaných duší, debatujících přátel a milovníků kultury. Je velmi lákavé, že se v letních měsících můžeme procházet za zvuku saxofonů při "Nábřeží jazzmanů", odnést si vlastní podobiznu z "Nábřeží umělců", vyzkoušet několik řemesel při "Nábřeží řemeslníků" uspořádat piknik s rodinou apod.

Myšlenka oživit nábřeží jako unikátní prvek městské architektury pořádáním nejrůznějších kulturních akcí tu vznikla již před několika lety, viz tradiční „Nábřeží paromilů“, ke kterému se připojila „Nábřeží řemeslníků“ a „Keramiky a skla“. Posuňme je proto ještě dále a rozšiřme stávající cyklus Královéhradecká nábřeží o další nápadité akce.  


Duben 2017

20. 4. 2017

NÁBŘEŽÍ VYSOKÝCH ŠKOL
Tylovo nábřeží a přilehlá náplavka

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města ve spolupráci s hradeckými univerzitami a Královéhradeckým Majálesem zve na Tylovo nábřeží a náplavku na Nábřeží vysokých škol.

Veřejnosti a budoucím uchazečům o studium se tu budou prezentovat:

  • Univerzita Karlova (Farmaceutická fakulta, Lékařská fakulta),
  • Univerzita obrany (Fakulta vojenského zdravotnictví),
  • Univerzita Hradec Králové (Ústav sociální práce, Přírodovědecká fakulta, Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Fakulta informatiky a managementu).

Na programu se budou spolupodílet studenti a vyučující jednotlivých univerzit, kteří vystoupí v hlavním programu na podiu. Doprovodný program formou přednášek, vystoupení a workshopů proběhne na Tylově nábřeží a přilehlé náplavce.

www.hradeckralove.org/nabrezi-vysokych-skol

videoreportáž z letošního ročníku naleznete na
www.hkhit.org

Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014 Nabrezi vysokych skol 2014


Květen 2017

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ

Akce byla zrušena pořadatelem. 

videoreportáž z roku 2014 naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_remeslnici1_web.jpg nabrezi_remeslnici2_web.jpg nabrezi_remeslnici3_web.jpg nabrezi_remeslnici4_web.jpg nabrezi_remeslnici5_web.jpg nabrezi_remeslnici6_web.jpg


26. 5. 2017

NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ 
Tylovo nábřeží

Projekt Nábřeží umělců je přehlídkou tvorby výtvarníků a umělců prioritně tvořících k tématu roku 2017, což je recyklace. RECYKL.ART je také tématem studentského sympozia, které vyvrcholí vernisáží právě na zmiňovaném Nábřeží, a to včetně doprovodných programů  - workshopy a dílny, pohybové a divadelní dílny, koncety a videomaping, občerstvení. Jak z odpadů, PET lahví, kovošrotu vytvořit artefakt, křeslo, lampu, ruční papír - to vše lze vidět a vytvořit na Nábřeží umělců 2017!

www.kk3.eu

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete www.youtube.com.

pet.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg nabrezi_umelcu.jpg    


Červen 2017

9. 6. 2017

DEN VODY
Eliščino nábřeží

Zábavní i edukativní akce pro mateřské školy, 1. stupeň základních škol i rodiny s dětmi. Hlavní linkou celé akce bude téma vody včetně představení odborných zařízení. Program zahrnuje taneční vystoupení, hudební produkci i zábavu v podobě běhu po oblíbené lávce. Dále pak skákací hrad, skluzavku, půjčovnu koloběžek, divadelní představení, soutěže pro děti i dospělé, vzdělávací dílny a také  kolesové parníčky a zpřístupnění vodní elektrárny Hučák.

Na děti čeká celkem 11 stanovišť, kde budou plnit různé úkoly. Všichni účastníci pak obdrží drobnou odměnu a jedna ze tříd vyhraje cenu v podobě designového návrhu a vymalování třídy zdarma od www.duhovydomov.cz.

www.denvody.cz


Červenec 2017

22. 7. 2017

NÁBŘEŽÍ ŠLAPADEL
Eliščino nábřeží, Tyršův most, Pražský most, Masarykovo náměstí

Osmý ročník závodů šampionátu Evropy v České republice se pojede na již osvědčené trase ve středu města. Tato trasa patří k nejkrásnějším v Evropě, a proto se očekává účast mnoha zahraničních týmů. Z českých týmů zde budou jezdit mimo již stálých účastníků i úplné nové závodní stroje.  Všichni se budou snažit pokořit nejlepší týmy z Itálie a hlavně z Francie, kde mají tyto závody více jak třicetiletou tradici.

Start a cíl závodu je před muzeem na Eliščině nábřeží. Zde se bude odehrávat i prezentace závodních vozítek. Okruh pak vede přes Tyršův most na Masarykovo náměstí a odtud přes Pražský most zpět k muzeu.

Závodu se zúčastní, co by speciální kategorie i tělesně postižení závodníci a také nevidomí závodníci sdružení pod Tyflocentrem.

www.slapacivozitka.cz

videoreportáž z uplynulého ročníku naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_slapadel1_web.jpg nabrezi_slapadel2_web.jpg nabrezi_slapadel3_web.jpg nabrezi_slapadel4_web.jpg nabrezi_slapadel5_web.jpg nabrezi_slapadel6_web.jpg

31. 7. 2016 - 27. 7. 2018

NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ
Tylovo nábřeží, náměstí Svobody

Nábřeží sochařů - plenérová expozice soch Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích. 

www.symposiumhorice.cz

videoreportáž z roku 2014  naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_socharu1_web.jpg nabrezi_socharu2_web.jpg nabrezi_socharu3_web.jpg nabrezi_socharu4_web.jpg nabrezi_socharu5_web.jpg nabrezi_socharu6_web.jpg


Srpen 2017

5. 8. 2017

NÁBŘEŽNÍ JAZZOVÁ POUŤ
Eliščino nábřeží

Řeka Labe je zřejmě stejně stará jako jako Mississippi, a tak je celkem logické, že na nábřeží zní jazz. Nejméně jednou za rok. Letos již po deváté zpříjemní první srpnový víkend Nábřežní jazzová pouť, která nabídne putování mezi pódii i napříč jazzovými styly v podání muzikantů z našeho regionu, špičkových českých jazzmanů i zahraničních hostů. Přijďte se projít po jazzovém nábřeží. Letní jazzová pouť zve k malé promenádě styly hudby, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás ve třetím tisíciletí.


Podrobnější informace o programu a jeho protagonistech naleznete již na počátku léta na:

www.jazznabrezi.goneo.cz

videoreportáž z roku 2015 naleznete na www.hkhit.org


Bluesberry_2010_.JPG Bluesberry_2010.JPG Puzzle_jazz_2010__.JPG 4_Leaf_2010.JPG Saxofonov___kvartet_ZU___Kostelec_nad_Orlic__.JPG Puzzle_jazz____.JPG

  

19. 8. 2017

NÁBŘEŽÍ KERAMIKY A SKLA
Tylovo nábřeží

Na Tylově nábřeží proběhne XIII. ročník svátků keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky a obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu.

www.adalbertinum.cz

videoreportáž z roku 2015 naleznete na www.hkhit.org

nabrezi_keramika1_web.jpg nabrezi_keramika2_web.jpg nabrezi_keramika3_web_1.jpg nabrezi_keramika4_web.jpg nabrezi_keramika5_web.jpg

  

26. 8. 2017

15. MEZINÁRODNÍ NÁBŘEŽÍ PAROMILŮ                    Calendarium Regina
Smetanovo a Eliščino nábřeží, náměstí 5. května

Jubilejní 15. mezinárodní Nábřeží paromilů se uskuteční v sobotu 26. srpna na Smetanově a Eliščině nábřeží a také v parčíku na náměstí 5. května, na obou březích řeky Labe v Hradci Králové, v době od 10:00 do 16:00 hodin. Jde o svým zaměřením a rozsahem ojedinělou letní evropskou akci, určenou vlastníkům parních strojů či jejich replik jako vystavovatelům, i široké veřejnosti, kterou historie páry zajímá. Návštěvníci tu uvidí parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy, modely parních strojů – také pak stabilní stroje a auto i moto veterány. Akce bude proti minulým létům rozšířena o řadu novinek – nechte se překvapit! Každoročně je přitom zpestřena flotilou parníčků i dětskou železnicí, které mohou využít návštěvníci k projížďkám.

www.nabreziparomilu.cz

videoreportáž z roku 2016 naleznete na www.hkhit.org.

nabrezi_paromilove1_web.jpg nabrezi_paromilove2_web.jpg nabrezi_paromilove3_web.jpg nabrezi_paromilove4_web.jpg nabrezi_paromilove5_web.jpg nabrezi_paromilove6_web.jpg

 

16. - 18.6.
FESTIVAL SPORTU (NÁBŘEŽÍ SPORTU)
Jiráskovy sady

Nábřeží sportu se v roce 2017 nekoná v již tradičním termínu - akce je nahrazena Festivalem sportu, který se bude konat v Jiráskových sadech ve dnech 16. - 18. 6. v rámci konání Mistrovství Evropy žen v basketbalu 2017.

nabrezi__019_.jpg nabrezi__166_.jpg nabrezi__021_.jpg nabrezi__022_.jpg nabrezi__083_.jpg nabrezi__059_.jpg

 

Termíny konání jsou platné ke dni 20. 3. 2017 dle informací pořadatelů.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty