Prvním hradeckým miminkem je Ebba Pavlíčková

Ebba Pavlíčková [2. leden 2017]  Tři hodiny a čtrnáct minut po silvestrovské půlnoci přišlo na svět v hradecké porodnici první letošní miminko s královéhradeckou adresou. Rodičům Lucii Strnadové a Jindřichu Pavlíčkovi z Malšovic se narodila dcerka Ebba, která se může chlubit mírou 50 centimetrů, váhou 3640 gramů a dobrým zdravím.

Do porodnice přijel 2. ledna miminko přivítat a rodičům poblahopřát také primátor města Zdeněk Fink. Kromě květin předal rodičům dar města pět tisíc korun a děvčátko se může jako první občánek roku těšit také na zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř deseti tisíc korun, kterou obdrží na jaře při vítání občánků v Divadle Drak.

Na svět se malá Ebba měla hlásit podle původních výpočtů už 25. prosince, holčička si ale dala načas a dveřmi porodnice maminka prošla až na Silvestra v podvečer. „Porod tak probíhal za zvuků petard a ohňostrojů,“ říká s úsměvem maminka. Holčička bude mít v rodném listě nejen sympatické datum narození, ale i nevšední jméno. „Dcerku jsme pojmenovali po pratetě Ebbě Jahnové, která byla ve své době výjimečnou osobností. Za první republiky působila mimo jiné jako profesorka latiny na pardubickém a hradeckém gymnáziu a její jméno je švédského původu,“ vysvětlují spokojení rodiče a dodávají, že jejich dcerka je s tímto jménem v jejich rodině vlastě již třetí. Její teta Magdaléna z tatínkovy strany je druhým jménem totiž také Ebba.

Hradečánek

Hradečánek

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty