Hradecká křižovatka Koruna je nominovaná na stavbu roku

koruna.jpg [14. červen 2017]  Titul "Dopravní stavba roku 2016 v České republice" může získat křižovatka Koruna v Hradci Králové. Přestavba tohoto významného dopravního uzlu v metropoli východních Čech se dostala mezi posledních pět finalistů v kategorii silničních a dálničních staveb. Výsledky soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo dopravy České republiky, budou známé ve čtvrtek 15. června  večer.

Do letošního ročníku prestižní přehlídky dopravních staveb se přihlásilo rekordních 41 projektů z celé republiky. "Už jen finálová nominace Koruny je potvrzením, že v Hradci stále vznikají nové kvalitní, funkční a zajímavé stavby," řekl primátor města Zdeněk Fink. Projekt hradecké křižovatky je jediným zástupcem Královéhradeckého kraje. Slavnostní galavečer vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční zítra v 18 hodin večer v Betlémské kapli v Praze.

Autorem návrhu nové podoby křižovatky Koruna je architekt Patrik Kotas, generálním dodavatelem pak bylo konsorcium M-Silnice a Sovis. Celkové náklady na stavbu byly 128 milionů korun. „Tato kruhová křižovatka je dnes kapacitnější a průjezdnější, než byla předtím jako průsečná, světelně řízená,“ řekl po otevření křižovatky náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za městské investice. Křižovatkou projede denně přes dvacet tisíc automobilů, z toho tisícovka autobusů a trolejbusů.

O křižovatce jsme psali: http://www.hradeckralove.org/noviny-a-novinky/krizovatka-koruna-zacne-opet-naplno-slouzit-verejnosti-od

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty