Bílá věž přináší od března další novinku, zařazuje do programu komentované prohlídky

Bílá věž [10. únor 2017]  Bílá věž zanedlouho oslaví druhé výročí od své unikátní rekonstrukce. Po jejím znovuotevření nabízí návštěvníkům nejen nezapomenutelný výhled, ale je zde k vidění také skleněný model Bílé věže vyrobený unikátní technikou lepených bloků z extra čirého plochého skla vysoký 3,6 m a vážící 1 tunu, hodinový stroj z dílny známého pražského mechanika Josefa Božka, který v roce 1829 nahradil původní hodiny z konce 16. století a také třetí největší zvon v České republice Augustin.

Lákadlem pro návštěvníky jsou také zábavně-naučné programy, které mohou zhlédnout na multimediálních panelech. Kromě stálých prohlídek, které se věnují historii Bílé věže a městu Hradec Králové, je pravidelně zařazován ještě program na aktuální téma. Od dubna to bude interaktivní prohlídka s názvem „TRADICE ČESKÉHO LOUTKÁŘSTÍ“.

Další novinkou je možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek Bílé věže, které se budou již od března konat vždy jeden den v měsíci od 17.00 hod. První z nich proběhne 31. března. Tak jako na již tradiční Svítání na Bílé věži či Zvonění na zvon Augustin, bude třeba si i na tuto prohlídku zakoupit vstupenku v předprodejní síti HKpoint. Počet účastníků je omezen na 30. Přesné termíny prohlídek naleznete na webových stránkách nebo na facebooku Bílé věže.

Bílá věž je otevřena celoročně kromě 24.12. a 1.1. od 9 do 18 hodin. Poslední prohlídka věže je možná vždy 60 minut před zavírací dobou.

Termíny prohlídek, rezervace a další informace na www.bilavez.cz.

Zdroj: Infocentrum Hradec Králové

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty