V Hradci Králové moderní areál pro mládežnický fotbal

Haló noviny | 12.4.2012 | Rubrika: Ze sportu | Strana: 16 | Autor: (pk, čtk) | Téma: Magistrát města Hradec Králové

V Hradci Králové bylo otevřeno moderní sportovní centrum Bavlna zaměřené na mládežnický fotbal. Areál s několika hřišti, tribunou a ubytovnou vyrostl přibližně za 100 milionu Kč na místě bývalého fotbalového hřiště se škvárovou dráhou. EU projekt podpořila dotací 58 milionů Kč.
Stavbaři od listopadu 2010 v areálu nedaleko centra města vybudovali fotbalové hřiště s přírodním trávníkem, menší hřiště s umělou trávou a dvě víceúčelová sportoviště s umělým povrchem pro basketbal, volejbal či házenou. Sportovci mají k dispozici i tartanovou běžeckou dráhu a pískové doskočiště. Součástí areálu je i zastřešená tribuna pro 335 sedících diváků s kabinami a kompletním zázemím pro fotbalisty. Vedle ní stojí čtyřpodlažní sportovní internát s 25 lůžky a šesti byty pro potřeby mládežnického fotbalu. »Vzhledem k výchově fotbalistů z různých míst kraje se jedná o stavbu významnou nejen pro Hradec, ale pro celý kraj,« uvedl náměstek primátora Martin Soukup. Provozovatelem bude prvoligový klub FC Hradec Králové. Město počítá i s tím, že sportoviště budou využívat školy, zájmové organizace i veřejnost.
Hlavní chystanou sportovní stavbou města je nový prvoligový fotbalový stadion, který by měl nahradit malšovický stadion. Projekt město od roku 2008 chystá s firmou ECE Projekt management, která hodlá u stadionu postavit nákupní centrum. Hodnota projektu, který dosud nemá územní rozhodnutí, se odhaduje na sumu kolem tří miliard Kč.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty