Aktuality z gesce náměstkyně

1 2 3 4   Následující   ››

První den spolu - tentokrát trochu jinak

Ilustrační fotografie [18. prosinec 2014]  Společné vítání nového roku na Velkém náměstí se v Hradci Králové tradičně uskuteční 1. ledna. Akce První den spolu bude poprvé obohacena o atraktivní videomapping - projekci ve volném prostoru na objekty. Pro tuto příležitost byla vybrána právě dominanta města Bílá věž. Tématem videomappingu bude 790. výročí od první písemné zmínky o městě Hradec Králové. Program uzavře symbolický tříminutový ohňostroj odpálený ze dvora domu sousedícího s Bílou věží. První den spolu startuje už v 16 hodin projekcí Kinožurnálu 2014 na velkoplošné plátno, ochutnávkou čočkové polévky a teplých nápojů, videomapping s ohňostrojem začne v 18 hodin.

 

Město obdaruje prvního Hradečánka roku 2015

Ilustrační logo [9. prosinec 2014]  Pět tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě větší než deset tisíc korun už čeká od této chvíle na prvního Hradečánka roku 2015. Novorozenec, který přijde na svět v královéhradecké porodnici a bude mít trvalý pobyt v Hradci Králové, nepřijde o každoroční překvapení přichystané radnicí. Rozhodli o tom dnes radní města.

 

Klicperovo divadlo uvede v premiéře Kytici Karla Jaromíra Erbena

Ilustrační logo [9. říjen 2014]  Klicperovo divadlo v Hradci Králové uvede v sobotu premiéru divadelní úpravy sbírky Karla Jaromíra Erbena Kytice. Režie představení se ujal Karel Brožek, který Kytici uvedl na jevišti hradeckého divadla již v roce 1994. Kytice bude druhou letošní premiérou hradeckého divadla, informovala ČTK Marie Šobková z Klicperova divadla.

 

Vyberte si sport na nábřeží

Ilustrační logo [11. září 2014]  Pět desítek známých i méně známých sportovních odvětví se představí 14. září od 13 do 18 hodin na Eliščině nábřeží při třetím ročníku Nábřeží sportu. Některé sporty si zájemci budou moci dokonce vyzkoušet.

 

Na hradeckém letišti začíná třídenní festival Hip Hop Kemp

Ilustrační obrázek [21. srpen 2014]  Hradec Králové 21. srpna (ČTK) - Na letišti v Hradci Králové dnes odpoledne začne hlavní program 13. ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Program akce, která vyvrcholí v noci na neděli, nabídne na osmi pódiích vystoupení několika stovek hudebníků. Hlavní hvězdou bude americký rapper a producent CeeLo Green, který je držitelem pěti cen Grammy.

 

Hradec Králové chce u městské knihovny umístit Havlovu lavičku

Ilustrační logo [11. srpen 2014]  Hradec Králové chce před městskou knihovnu v bývalé továrně Vertex umístit takzvanou Havlovu lavičku. Lavička připomínajícího bývalého prezidenta Václava Havla by se na místě mohla objevit během podzimu, návrh na její pořízení už projednali hradečtí radní. ČTK to řekl primátorův náměstek Josef Krofta.

 

V Hradci Králové začala rekonstrukce Galerie moderního umění

Ilustrační fotografie: autor KHK [31. červenec 2014]  V Hradci Králové začala rekonstrukce Galerie moderního umění. Stavební práce za 77 milionů korun by měly být dokončeny v srpnu 2015, pro návštěvníky by galerie měla být otevřena od jara 2016. Novinářům to včera řekl ředitel galerie Tomáš Rybička.

 

V centru Hradce Králové jsou k vidění sochy z hořického sympozia

Nábřeží sochařů 2014 [28. červenec 2014]  Hradec Králové (ČTK) - Práce čtyř sochařů z mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích jsou od včerejšího večera k vidění v Hradci Králové. Součástí večerní vernisáže bylo i vystoupení hradeckých filharmoniků pod širým nebem a ohňostroj. Letos se akce konala poprvé jako bienále.

 

Festivalpark v Hradci Králové oživí šest akcí, např. Rock for People

Ilustrační fotografie [19. březen 2014]  Hradec Králové 19. března (ČTK) - Festivalpark v areálu letiště v Hradci Králové letos nabídne šest velkých akcí, například hudební festivaly Rock for People, Hip hop kemp či Rally a Autosalon show. Návrh kalendáře akcí schválili na svém jednání hradečtí radní. Vedení radnice nepředpokládá, že by se do budoucna počet obřích festivalů konaných v areálu zvyšoval.

 

Město postaví na nábřeží turistické infocentrum za 30 mil.

Byvalá knihovna, místo pro budoucí infocentrum [13. březen 2014]  Radnice Hradce Králové postaví na labském Eliščině nábřeží v centru města nové turistické informační centrum asi za 30 milionů korun. Vznikne přestavbou prostor po nedávno zrušené pobočce městské knihovny. Stavba by mohla začít letos na podzim a skončit do konce září 2015. Radnice nevylučuje, že některé ze tří stávajících informačních center později zruší.

 

Na večer plný sportu může přijít každý, zdarma

Plakát [10. únor 2014]  Osmnáct vynikajících sportovců, pět úspěšných sportovních týmů a bohatý zábavný doprovodný program. To vše zcela zdarma s příjemnou atmosférou mohou symbolicky právě ve dnech zimní olympiády prožívat se zdejšími mladými sportovci všichni, kteří zavítají na akci „Naděje královéhradeckého sportu“ 18. února 2014 od 18.00 hodin do sálu královéhradecké Filharmonie.

 

Klicperovo divadlo uvede Impresária

Logo [7. únor 2014]  Klicperovo divadlo chystá další premiéru. Stane se jí komedie Impresário ze Smyrny v režii Jiřího Nekvasila, kterou na hlavní scéně uvede 15. února v 19 hodin. Představí se Filip Richtermoc, František Staněk, Isabela Smečková Bencová, Natálie Holíková, Kristýna Kociánová, Miroslav Zavičár, David Smečka, Josef Čepelka, Hynek Pech a Jan Bílek.

 

Čeští, slovinští a estonští loutkáři si vyměňují zkušenosti

Ilustrační foto [5. únor 2014]  V plném proudu je unikátní projekt výměny zkušeností loutkářů z České republiky, Slovinska a Estonska, v němž českou scénu zastupuje královéhradecké Divadlo Drak.

 

Peníze z loterií město i letos rozdělí sportovcům

Ilustrační foto [28. leden 2014]  I letos rozdělí město královéhradeckým sportovním organizacím více než šest a půl milionů korun nad rámec standardních grantových prostředků. Jedná se o peníze, které městu plynou z výherních automatů a loterií. Prostřednictvím Královéhradecké unie sportu, dříve okresní královéhradecká organizace ČSTV, budou jednotlivým organizacím finanční příspěvky přiděleny. Dnes o tom rozhodli královéhradečtí zastupitelé.

 

CALENDARIUM REGINA 2014

Logo Calendarium Regina [17. leden 2014]  Přesně padesát počinů konaných v letošním roce v Hradci Králové město zařadilo do prestižního kalendáře akcí Calendarium Regina. Je to o tři víc než vloni. Obyvatelé města a jeho návštěvníci se mohou těšit například na tradiční historické slavnosti, velké hudební i divadelní festivaly, mezinárodní letecké přehlídky nebo také novinky.

 
1 2 3 4   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty