Aktuality z gesce náměstkyně

1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››

Na Koupališti Flošna od čtvrtka od šesti

1045.JPG [31. květen 2017]  Od 1. června dojde ke změně otevírací doby, která bude prodloužena od 6 do 19 hodin. V 6 hodin ráno bude koupaliště otevřeno od pondělí do pátku, o víkendech bude otevírací doba od 9 do 19 hodin. Venkovní bazény jsou stále vyhřívané na teplotu 26° C, všechny atrakce jsou v provozu každý den od 9 hodin a jsou zahrnuty v ceně vstupného. Koupaliště Flošna zahájilo osmou letní sezónu 27. května. Za první čtyři dny navštívilo vyhřívané bazény koupaliště již 5.300 návštěvníků.

 

Do Aldisu zve ČSOB na výstavu, k vidění bude projekt nejmodernějšího ekologického sídla

Vizualizace budoucího objektu ČSOB [23. květen 2017]  V královéhradecké lokalitě Aldis vyroste během tří let nejzelenější kancelářská budova v Česku, která městu přinese nový impuls a zkultivuje dnes neudržované pozemky. K této příležitosti pořádá ČSOB pro širokou veřejnost výstavu architektonických studií, ze kterých byl vybrán finální návrh této zelené budovy, jež se stane novým krajským sídlem banky. Kromě nejmodernějších architektonických řešení současnosti bude k vidění i trojrozměrný model. Výstava se koná v centru Aldis od 23. května do 29. června a je přístupná zdarma.

 

Pomozte lesníkům, foťte houby

Logo [11. květen 2017]  Městské lesy Hradec Králové opět vypisují fotosoutěž, tentokrát na téma houby. Z vybraných fotografií vznikne nástěnný kalendář pro rok 2018. Máte- -li doma fotografie různých druhů hub z hradeckých městských lesů nebo nějaké pořídíte, mohou se v kalendáři objevit. Snímky o velikosti minimálně 1 MB ve formátu na šířku je možné do 31. října zasílat na http://mhk.cz/fotosoutez/. Ze záběrů zachycujících houby rostoucí v lese v průběhu celého roku porota vybere dvanáct nejlepších, pro každý měsíc v kalendáři jeden. Fotografie na šířku mohou být pořízené nejen letos, ale i v minulých letech a v jakémkoliv ročním období. Nemusí tedy jít jen o snímky hřibovitých hub či muchomůrek, naopak lesníci uvítají i fotografie méně známých a zimních druhů, nebo hub rostoucích na stromech. Ke snímkům je však třeba připojit souhlas s jejich použitím pro potřeby Městských lesů Hradec Králové a jméno autora, které bude u snímků uveřejněno. Autoři vybraných fotek dostanou od lesníků kalendář i drobné dárky.

 

Město pronajme tři zrekonstruované byty

P1380570.JPG [10. květen 2017]  Odbor správy majetku města vypisuje výběrové řízení na pronájem uvolněných nájemních bytů po rekonstrukci. Jedná se celkem o tři byty.

 

V lesích města vzniká stezka siluet a další hmyzí hotel

Ilustrační obrázek [10. květen 2017]  Vybudování stezky siluet, dalšího hmyzího hotelu nebo doplnění broukoviště dřevořezbami v podobě brouků. To jsou některé z novinek, kterými společnost Městské lesy Hradec Králové letos potěší návštěvníky lesního komplexu navazujícího na Nový Hradec, Malšovice a další městské části. V lese navíc zřídí takzvané body záchrany, které zvýší bezpečnost návštěvníků.

 

Prodej a pronájem nemovitého majetku města

Hradec Králové [9. květen 2017]  Prodej a pronájem nemovitého majetku ve vlastnictví statutárního města Hradec Králové probíhá formou výběrových řízení. Podrobné podmínky jsou vždy vyvěšeny na úřední desce magistrátu města. Na této stránce je uveden přehled aktuálně nabízeného majetku a odkaz na stránky s podrobným popisem nabízené nemovitosti. Zároveň jsou přiloženy podmínky konkrétního výběrového řízení. U každé nabídky je uveden kontakt na příslušného referenta, který realizuje výběrové řízení, a u kterého lze získat informace.

 

Unikátní dřevěný kostel bude zbaven hmyzu zahřátím

Ilustrační obrázek [24. duben 2017]  Dřevěný kostel svatého Mikuláše z počátku 17. století v Hradci Králové bude zbaven dřevokazného hmyzu speciální metodou zahřátí celé stavby. Takzvaná termosanace je součástí celkové opravy kostela, kterou pro hradeckou radnici za 18,8 milionu korun dělá pražská firma GEMA ART GROUP. Zahřátí kostela je naplánováno na úterý 25. dubna 2017. Památkově chráněný kostel patří k nejstarším církevním památkám ze dřeva ve střední Evropě.

 

Hradec Králové udělil výroční ceny

Výroční ceny za rok 2016 [30. březen 2017]  Město Hradec Králové už zná držitele svých výročních cen. V Galerii moderního umění převzaly včera večer výroční ceny osobnosti, které v loňském roce dosáhly mimořádných úspěchů ve své činnosti v oblasti kulturní, sportovní a vědecké. Veřejnost vybrala také Událost roku 2016. Za dlouholetý přínos městu byly předány dvě ceny Primus inter pares. Udělena byla i Cena dr. Františka Ulricha.

 

Nasedat! Turistický vláček brzy vyjede

Ilustrační fotografie [29. březen 2017]  Po zimní přestávce se 15. dubna 2017 do ulic opět vrátí turistický silniční vláček dopravního podniku. Za svoji nedlouhou historii už přepravil okolo dvaceti tisíc pasažérů.

 

Jarní svozy odpadu začnou už v sobotu

Ilustrační obrázek [29. březen 2017]  Od 1. do 29. dubna 2017 budou mít občané města možnost se zdarma zbavit odpadu velkoobjemového, ze zeleně i nebezpečných složek komunálního odpadu při mobilních svozech pořádaných Hradeckými službami. Na místa lze nosit barvy, lepidla, baterie, oleje, pneumatiky, pračky, televizory, nábytek, koberce, železo a podobně. Ne však stavební odpad, ten patří jen do sběrných dvorů. Níže je harmonogram svozů na první dva víkendy.

 

Už jste řídili autobus? Zkuste to!

Ilustrační fotografie [17. březen 2017]  Dopravní podnik města Hradce Králové zve zájemce, kteří si chtějí vyzkoušet řízení autobusu MHD, na akci Za volantem autobusu. Přijít může každý, komu je více než 21 let a má řidičské oprávnění skupiny B. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jaké to je sedět na místě řidiče a seznámí se se vším, co je k řízení vozidel MHD potřeba, co musí splnit uchazeč o tuto profesi, i s pracovními a mzdovými podmínkami. Akce se uskuteční 11. dubna 2017 od 15 do 18 hodin v areálu dopravního podniku v Pouchovské ulici. Zájemci svoji účast nahlásí na telefon 495 089 231.

 

Hradec našel nájemce prázdných prostor na Gočárově třídě

Logo [8. březen 2017]  Radnice Hradce Králové našla nájemce do čtyř prázdných městských nebytových prostor na Gočárově třídě, které se městu nedařilo dlouhodobě pronajmout. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková. Radnice letos v lednu snížila ceny pronájmu z původních minimálně 1500 korun za metr čtvereční a rok na minimálně 600 korun.

 

Zimní údržba už stála přes deset milionů

TSHK [23. únor 2017]  Letošní na sníh, led a mráz bohatá zima dává technickým službám, které zajišťují zimní údržbu místních komunikací, zabrat. Náklady na zajištění sjízdnosti vozovek a schůdnosti chodníků už přesáhly deset milionů korun, což je v porovnání s předchozími roky zhruba dvojnásobek.

 

Benefiční koncert podpořil varhany pro filharmonii

Foto: FHK [22. únor 2017]  Další finance putují na dostavbu varhan ve Filharmonii Hradec Králové. Soukromí dárci věnovali během únorového benefičního koncertu 32 475 korun, na konto Nadačního fondu Varhany pro Filharmonii Hradec Králové přispělo nově i několik firem a společností celkovou částkou 70 tisíc korun.

 

Pravidelný svoz rostlinné biomasy začíná

Logo [22. únor 2017]  Pravidelný svoz rostlinné biomasy začne v pondělí 27. února 2017 a svozové dny zůstávají beze změny. Konkrétní svozový den připadající na jednotlivé ulice je k dispozici na www.hradeckesluzby . cz v podsekci Harmonogram svozu odpadu.

 
1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty